Fadershingstar Shetland

Shettishingstarna med flest avkommor med rek snabbare än 2,30,0

Resultat i Sverige

 

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Snabbare än

2,30

-

2,45

-

3,00

 

Tot

Gläntans Domino

314

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Daisy Di

2,04,9

30

33

28

123

Dollman

237

85

Kärlingehults Max

Dola v  Eikehof

2,18,4

16

21

22

80

Haodo

348

93

Dollman

Hamodam

 

2,27,8

16

19

12

67

Hamras Fridolf

266

87

Flagg

Wänga Sancerre

2,52,4

8

21

17

64

Maxmer

347

89

Kärlingehults Max

Hammarhus Merry

2,07,6

7

22

22

72

Titol

241

88

Kärlingehults Max

Kirkbride Flake

2,39,7

6

12

15

51

Rasmus II

 

357

93

Dollman

Penny

2,12,7

6

9

7

26

Stjärngossen

 

210

79

Prons Murkel

Anja v Drunen

2,38,7

5

20

14

52

Cherry Boy

207

78

Viala Erker

Cheri v Ootmarsum

2,24,0

5

8

8

31

Charley v d Provincialweg

257

188

Kismet v Bunswaard

Samira v Empel

2,29,8

4

16

23

60

Almnäs Ulex

256

87

Paul v d Papenhoeve

Goldan Tammy

 

4

9

12

36

Kärlingehults Max

168

78

Hassan v Bunswaard

Francis v Mozalia

 

4

7

11

30

Sir Douglas

310

91

Paul vd Papenhoeve

Glittra

2,57,6

4

7

6

21

Lufsen II

409

97

Titol

 

Loffa Desiree

2,00,9

4

1

1

7

Plutus v Dorphzicht

220

79

Light v d Vuurback

Highfield Senga

 

4

1

4

29

Brandij v d Hoorn

234

87

Ulver L.H.

Randy v d Hoorn

 

3

6

9

36

Astor

73

69

Björnlunds Adam

Lilli Marlen

 

3

4

3

12

Kasper

25

63

Harviestoune Ringan

Patrons Rila

 

3

4

1

11

Kärlingehults Orkan

176

80

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

3

3

5

25

Golda Apache(Fi)

75 SH

97

Abbe

Tytti

1,59,3

3

1

1

5

Smedens Presto

 

92

Stjärngossen

molly

2,24,4

3

 

1

4

Fridhems Algot

253

86

Jamil

Wänga Alouette

2,51,4

2

12

1

24

Dulex

110

73

Ulex v d Mariapeel

Kirkbridge Flake

 

2

6

7

32

Lill-Kasper

186

82

Kasper

Tjorven

 

2,26,4

2

5

8

30

Paulus

251

89

Joly Roger of Marshwood

Paulien v h Oranjeplein

 

2

5

2

12

Thomas v d Veldstr

242

82

Heraut v Bunswaard

Petra v d Schoonstraat

 

2

5

6

28

Damm

197

83

Damix

Hammarhus Merry

 

2

4

7

22

Galax

138

76

Ulex v d Mariapeel

Horshag Bally

2,59,0

2

4

5

22

Django vd Romer

294

89

Newton v Dorpzicht

Simone v d Koxkampen

 

2

1

7

15

Fridhems

Carl-Oscar

239

88

Jamil

Ardmair Zena

3,31,6

2

1

3

12

Eric v st Zwarte Hof

70

69

Orson v st Rodichem

Petrie v Duikershof

 

2

 

1

11

Rosolio of Transy

63

62

Hescott of Transy

Rosira of Transy

 

2

 

 

5

Vemil

350

90

Almnäs Ra

Emilia

 

2,22,5

2

 

1

3

Flagg

85

71

Trim of Marshwood

Rosita

 

1

7

6

22

Smedens Remington

464

99

Haodo

Amelie

2,30,8

1

6

3

17

Allgunnens Micko

259

89

Gletness Rockall

Nila

2,38,8

1

5

7

20

Almnäs Sirocco

221

85

Gletness Rockall

Ironda v d Grieten Kamp

 

1

5

4

13

Center

322

94

Dollman

Tanja v Malenstein Putten

 

1

5

9

32

Gläntans Morendo

267

91

Almnäs Origo

Gläntans Pärla

2,52,3

1

5

5

15

Migo

189

82

Firth Bracken

Idylla

 

 

1

5

1

10

Firth Bracken

120

 

70

Fireless of  Marshwood

Golden Fern of Annadale

 

1

4

13

39

Capone-Fire

252

89

Jolly Roger of Marshwood

Teresia

 

1

3

5

17

Dirk vd Achterdijk

312

89

Kismet v Bunswaard

Valkje v d Achterdijk

 

1

3

5

12

Furunäs Sahib

243

87

Gletness Rockall

Furunäs Panette

2,45,8

1

3

5

16

Gletness Rockall

155

73

Fireballof Marshwood

Gletness Rock Rose

 

1

3

4

17

Oskar

433

90

Center

Ilona

 

 

1

3

1

7

Almnäs Ra

 

217

84

Richard v Empel

Rosetil v d Römer

 

1

2

3

11

Bayard (N)

N57

 

 

 

 

1

2

 

3

Botvid

160

79

Bartje v Bergharen

Goudbl v st Johanna

 

1

2

5

23

Gläntans Babar

328

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Blendola

2,57,8

1

2

3

8

Jikas Sue-Perstar

321

90

Stjärngossen

Jikas Peggy Sue

2,42,7

1

2

5

20

Jolly Roger of Marshwood

215

1981

Gletness Rockall

Jolly of Marshwood

 

1

2

2

16

Röding

405

96

Fridhems Algot

Meta

 

2,26,5

1

2

 

4

Tunstas Domingo

297

92

Jolly Roger of Marshwood

Veronica v d Rochhausstraat

 

1

2

1

8

Almnäs Baron

262

90

Plutus v Dorpzicht

Willeke v d Kemp

 

1

1

1

7

Almnäs Elegant

318

93

Bonance v Dorpzicht

Witch v Bunswaard

2,44,2

1

1

1

7

Aron

218

84

Eric v st Zwarte Hof

Cengana

 

1

1

4

11

Brunte

188

82

Firth Bracken

Fredrika

2,57,6

1

1

3

15

Calypso of Berry (Gb)

 

 

 

 

 

1

1

 

2

Emmeros Jublar

517

 

Hamras Fridolf

Almnäs Colette

 

1

1

1

10

Express Kaxe

180

1981

Lockinge Napoleon

Ginette

2,52,5

1

1

2

11

Freddie

153

78

Ekeholms Manolo

Värends Diva

3,06,1

1

1

2

4

Fridhems Gogo

366

92

Jamil

Wänga Alouette

2,31,1

1

1

1

5

Kålltorps Emil

15

57

Rossönäs Erik

Harviestoune Edie

 

1

1

1

6

Magic’s Fritz

293

90

Paul v d Papenhoeve

Pearle

3,09,9

1

1

1

3

Pontus

116

73

Zeus v d Wormer

Dola  d Eikehof

 

1

1

2

6

Smedjenäs Edvind

295

90

Richard v Laren

Doris

3,07,0

1

1

1

3

Viala Erker

62

68

Harviestoun Ringan

Rossönäs Eva

 

1

1

4

15

Wänga Fridolin

229

87

Östertorps Dagobert

Wänga San Soucie

3,08,3

1

1

 

6

Abbe

158

77

Bartje v Bergharen

Horshaga Assia

2,49,6

1

 

3

26

Balo

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Cerano

 

91

Almnäs Ra

Clothilde

 

1

 

 

1

Donar vd Molenweeg

278

89

Favoriet v Wolferen

Ursula v d Moelenweg

 

1

 

2

5

Egon

 

 

Okänd

 

 

 

1

 

 

1

Ernst Ronaldo

Russ

580

2000

Skotte

Regatta

 

1

 

 

1

Frastan v Dekema

333

91

Atleet v d Zandkamp

Peggy vDekema

 

1

 

1

5

Gilbert v h Lepenbos

670

92

Westystar v st Hoeve

Toosje v d Laar

 

1

 

 

2

Harobar

 

95

Almnäs Baron

Harona

 

 

1

 

 

1

Kismet v Bunswaard

NL-S 0666

 

Golden Fleece of Annadale

Kipper of Marshwood

 

1

 

 

1

Kärlingehults Lorion

156

77

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

1

 

2

4

Nashes Sage

 

 

Lakeland Gleam

Southley Thyme

 

1

 

 

1

Onyx v st Geerhof

204

78

Scurry of Marshwood

Gieneke v st Geerhof

 

1

 

 

1

Opan

223

84

Firth Bracken

Sippan

 

 

1

 

 

1

Pavarotti

383

97

Fredrik

Stacy

 

 

1

 

1

4

Rockoness

 

89

Jolly Roger of Marshwood

Persilja

 

1

 

1

2

Ron of North Wells

 

89

Firkin of Luckdon

Rosette of Luckdon

 

1

 

 

1

Ross of Transy

124

65

Martain of Netherley

Rosaria of Transy

 

1

 

1

3

Smedens General

 

97

Smedens Remington

daizy

 

1

 

 

1

Symondsburry Tartar

Rwm

 50

88

Symondsburry Skipper

Symondsbuy

Tafetta

 

1

 

 

1

Vitalist v Metz

23

62

Oscar v Beuningen

Mien vv d Beente

 

1

 

 

6

Äppelbo Findus

289

92

Timothy v st Geerhof

Äppelbo Semla

 

1

 

 

1

Shettishingstarna i bokstavsordning

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Abbe

158

77

Bartje v Bergharen

Horshaga Assia

2,49,6

1

 

3

26

Adam

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Affe

82

71

Bary Leaf of Felbridge

Horshaga Assia

 

 

 

1

6

Akrobat

 

88

Almnäs Origo

Heizel

 

 

 

 

 

1

Alert P V S Henro

 

 

Orion v D’Oeveren

Phacelia S V st Henro

 

 

1

 

1

Alfons

302

92

Almnäs Scurry

Kärlingehults Olly

 

 

3

1

9

Allgunnens  Sorro

337

95

Ytol

Blaxi

 

 

 

2

2

Allgunnens Micko

259

89

Gletness Rockall

Nila

2,38,8

1

5

7

20

Allright v Spuitjesdom

279

86

Vorden Buddleia

Boltwood Faiy Ring

 

 

 

 

1

Almnäs Baron

262

90

Plutus v Dorpzicht

Willeke v d Kemp

 

1

1

1

7

Almnäs Dunder

288

 

Amice v d Amstelhof

Zonneroosje v st  Kleine Ros

3,21,7

 

1

 

2

Almnäs Elegant

318

93

Bonance v Dorpzicht

Witch v Bunswaard

2,44,2

1

1

1

7

Almnäs Etapp

305

93

Spirit v st Volmoed

Bridgela v Bangarede

 

 

1

3

7

Almnäs Flis

 

343

94

Jolly Roger of Marshwood

Pieta v Kleynwijk

 

 

2

2

9

Almnäs Jaguar

 

98

Timothy v st Geerhof

Bridgela v Bangarede

 

 

 

 

1

Almnäs Origo

198

82

Gletness Rockall

Ironda v d Grieten Kamp

 

 

1

10

29

Almnäs Ra

 

217

84

Richard v Empel

Rosetil v d Römer

 

1

2

3

11

Almnäs Scurry

219

85

Fairy Regent

Reme v d Venweg

 

 

 

1

6

Almnäs Sirocco

221

85

Gletness Rockall

Ironda v d Grieten Kamp

 

1

5

4

13

Almnäs Ulex

256

87

Paul v d Papenhoeve

Goldan Tammy

 

4

9

12

36

Amadeus fra Stein (No)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Amice vd Amstelhof

Nl-S977

 

Rosson of Transy

Odette v d Graafland

 

 

 

 

1

Amigo

171

80

Rouge Dragon of Deeracres

Sandra

 

 

1

1

6

Annelunds Armin

 

89

Wärnanäs Magnus

Annelunds Assmila

 

 

 

 

1

Annelunds Doc

211

84

Garvis

Dorietha v d Zandkull

 

 

2

2

8

Annelunds Dukat

190

82

Freek v Vries

Dorietha v d Zandkull

 

 

 

 

5

Annelunds Garcello

315

2005

Junibacken Martini

Annelunds Garcella

 

 

1

 

1

Annelunds Gasso

206

 

Kärlingehults Max

Gacell

2,37,8

 

2

5

21

Aramis

246

 

Senateur v d Veldstraat

Hanny v Gemert

3,11,9

 

3

4

16

Ardlogie Silver King

51

66

Wells Star Attraction

Wells Belita

 

 

 

 

3

Ardmair Promise

280

90

Oscar of Lower Mailand

Ardmair Primula

 

 

 

 

2

Arnica Montana

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Aron

218

84

Eric v st Zwarte Hof

Cengana

 

1

1

4

11

Askö Tobias

 

82

Björnlunds Janus

Askö Tintomara

 

 

 

 

 

Aslan

 

90

Teddy Boy

Anoeska v Hoevering

 

 

 

 

1

Assir

101

72

Zimrot v st Olyhof

Horshaga Assia

 

 

 

2

9

Asso Prior

125

74

Eric v st Zwarte Hof

Alexa

 

 

1

 

5

Astor

73

69

Björnlunds Adam

Lilli Marlen

 

3

4

3

12

Atleet v d Zankamp

NL-S971

 

Nick v d Ruif

Saskia v d Zandkamp

 

 

1

 

1

August v d Kosterweide

NL-S970

 

Narco v d Uitweg

Naja v Viek

 

 

1

 

1

August v d Waterwal

 

 

Aairborne

Kebock of Normandykes

 

 

 

 

1

Avec

551

 

Junibackens Martini

Qvinn

 

 

 

 

 

1

Axe

 

80

Galax

Peppa

 

 

 

 

 

Backgammon

152

68

Ron of North Wells

Baldora

2,26,9

 

1

3

19

Baileys II

 

00

Timothy v st Geerhof

Ävåsens Beyla

 

 

 

 

2

Bakkero

 

 

Okänd

okänd

 

 

 

 

1

Balder

195

68

Wilfred v d Oudenwaard

Tonny v d marijkelaan

 

 

 

 

1

Ballis

 

 

okänd

 

 

 

 

 

1

Balo

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Bamse

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Bardin

224

86

Bardin

Baretta

 

 

1

 

4

Bartje v Bergharen

97

66

Thomas v st Rodichem

Willemientje v Bergharen

 

 

 

2

3

Barto v d Mulder

 

 

Lord Gloom v Vliek

Regientje v d Mulder

 

 

 

 

1

Bastienne v Abbenes

49

66

Jaap v t Meer

Trinette v d Wilgenhof

 

 

3

2

11

Bay Leaf of Felbridge

1

46

Emillius of Earlshall

Sweet Home of Sansaw

 

 

 

 

1

Bayard (N)

N57

 

 

 

 

1

2

 

3

Bello av Åvarp

24

63

Supremacy of Marshwood

Eschonchan Brumas

 

 

 

1

1

Bemilo

87

71

Kålltorps Emil

Lotta

 

 

 

 

3

Bergeruds Jupiter (Dk)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Big Tico

 

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Bilbo av Friheten

 

86

Stelgale of Transy

Belinda av Friheten

 

 

 

 

1

Billy Boy

130

75

Horshaga Bumbo

Betsie v d Wetering

2,50,2

 

3

11

29

Birk

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Björnslunds Adam

35

63

Camus of  Normandykes

Wells Princess

 

 

1

2

5

Björnslunds Adico

 

58

Torne Tomten

Bambina

 

 

 

1

2

Björnslunds Arconge

 

61

Patrons Vivol

Bams

 

 

 

 

2

Björnslunds Dick

 

66

Vitalist v t Metz

Gina af Nörvang

 

 

 

1

1

Björnslunds Janus

107

72

Tramp of Marshwood

Ebony Bella

 

 

 

 

3

Björnslunds Jesper

102

72

Tramp of Marshwood

Björnslunds Flicka

 

 

1

1

5

Björnslunds Kondor

 

 

Kålltorps Emil

Björnslunds Viola

 

 

 

 

1

Björslunds Clay

 

65

Patrons Vivol

Ruth of Woodhall

 

 

 

 

1

Black and White

57

66

Whisky

Hurtwood Sweet Genevieve

 

 

 

 

1

Blixt

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Bläsen

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Bobby H

 

74

Björnslunds Arcogne

Gay Girl of Berry

 

 

 

 

1

Bolero v Spuitjesdom

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Boman

 

 

okänd

 

 

 

 

 

2

Bomil

84

71

Kålltorps Emil

Kirkbride Flake

 

 

 

2

3

Bonance v Dorpzicht

255

87

Rsson of Transy

Fluke of Marshwood

 

 

3

5

15

Bonzo

453

98

Gläntans Domino

Zandra

 

 

1

3

4

Boris

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Botvid

160

79

Bartje v Bergharen

Goudbl v st Johanna

 

1

2

5

23

Botvid v Manefred

 

 

Zorro v d Weerd

Abidores Betty

 

 

 

 

1

Brandij v d Hoorn

234

87

Ulver L.H.

Randy v d Hoorn

 

3

6

9

36

Bravo v d Spuitjesdom

238

87

Vincent v Rijswijk

Marliesje V

 

 

1

3

14

Brimo

136

76

Kärlingehults Gutten

Blauweke v Oud Shaik

 

 

 

 

2

Brundo

 

84

okänd

 

 

 

 

1

1

Bruno

 

 

okänd

 

 

 

 

 

2

Brunte

188

82

Firth Bracken

Fredrika

2,57,6

1

1

3

15

Buster King

141

76

Horshaga Bumbo

Betsie v d Wetering

 

 

 

2

5

Buster V

 

70

Sonny Boy

Nimba

 

 

 

 

1

C - E

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Calypso of Berry (Gb)

 

 

 

 

 

1

1

 

2

Capone-Fire

252

89

Jolly Roger of Marshwood

Teresia

 

1

3

5

17

Carmito

126

 

Dusty v d Zandsteeg

Carmencita

 

 

 

1

1

Casino

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Casper

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Casper v st Olyhof

54

67

President of Marshwood

t-Henriette vd Nijhof

 

 

 

 

2

Castor v Bunswaard

247

88

Oberon v st Volmoed

Ophelia v st Bunswaard

3,11,6

 

3

4

12

Center

322

94

Dollman

Tanja v Malenstein Putten

 

1

5

9

32

Cerano

 

91

Almnäs Ra

Clothilde

 

1

 

 

1

Chamiko

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

2

Chaplin

164

79

Bartje v Bergharen

Schaikina

 

 

 

2

8

Charley v d Provincialweg

257

188

Kismet v Bunswaard

Samira v Empel

2,29,8

4

16

23

60

Charlie

98

71

Feather or Marshwood

Carlotta

3,10,1

 

2

3

12

Cherry Boy

207

78

Viala Erker

Cheri v Ootmarsum

2,24,0

5

8

8

31

Chicago vh Woudal

300

88

Marlando v st Volmoed

Deni of Kirkholm

 

 

 

1

3

Claymore

109

73

Rondo

Crinolette

 

 

 

3

8

Coco

59

68

Harviestone Celt

Rummy

 

 

 

2

6

Coed Coch Nobl

Rwm 15

68

Coed Coch Madog

Coed Coch Penlas

 

 

 

 

1

Componist vd Römer

248

88

Watson v Bunswaard

Vivace v Spuitjesdom

 

 

 

1

4

Corino

 

 

Okänd

okänd

 

 

 

1

1

Cosmos

461

2003

Epol

Almnäs Cassandra

 

 

 

 

2

Daffy

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Dalsgårds Disco

401

98

Almnäs Origo

Eketorps Isolde

 

 

 

2

4

Dalsgårds Juventus

526

2004

Dalsgårds Disco

Gamba v Spuitjesdom

 

 

 

 

2

Dalton vd Voorstr

268

89

Newton v Dorpzicht

Violetta v st  Ruwaard

 

 

2

3

10

Damast

338

1995

Ytol

Voxette

 

 

1

 

1

Damit II

270

91

Chaplin

Dixy

3,11,2

 

6

3

13

Damm

197

83

Damix

Hammarhus Merry

 

2

4

7

22

Danilo

202

84

Östertorps Danne

Kärligehults Kokett

3,19,0

 

 

 

10

Dante III

 

90

Jakobin

Jelly

 

 

 

1

1

Darwin

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Dennis

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

1

Dennis frå Norg

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Diamond of Deeracres

33

54

Okänd

 

 

 

 

 

1

Dinaldo

121

 

Dinald vd Leedertdijk

Bieneke v Bramenhof

 

 

1

 

5

Dirk vd Achterdijk

312

89

Kismet v Bunswaard

Valkje v d Achterdijk

 

1

3

5

12

Django vd Romer

294

89

Newton v Dorpzicht

Simone v d Koxkampen

 

2

1

7

15

Dolk

143

76

Eric v st Zwarte Hof

Wilma v Nieskenland

 

 

 

 

4

Dolle

 

58

Marquis of Netherley

Patrons Docka

 

 

1

 

1

Dollman

237

85

Kärlingehults Max

Dola v  Eikehof

2,18,4

16

21

22

80

Domenic

65

68

Rouge Dragon of Deeracres

Camilla

 

 

 

 

3

Domill

 

97

Sir Douglas

Gläntans Cilla

 

 

 

1

1

Donar vd Molenweeg

278

89

Favoriet v Wolferen

Ursula v d Moelenweg

 

1

 

2

5

Donau vd Koerberg

 

 

Light v d Vuurbaak

Yankee v d Schaapsh

 

 

 

 

1

Doy

167

79

Mässeboda Romeo

Mässeboda Sussilo

 

 

 

1

1

Dragonfly of Marswood

9

56

Supremacy of Marshwood

Ashbank Firefly

 

 

1

 

1

Dragon

569

04

Furunäs Bonzo

Dajmie

 

 

 

 

 

2

Dralle

 

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Drutten

135

76

Eric v  st Zwarte Hof

Gräddnos

 

 

1

1

6

Dukat av Björnlunda

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Dulex

110

73

Ulex v d Mariapeel

Kirkbridge Flake

 

2

6

7

32

Dumix

119

 

Ulex v d Mariapeel

Emilia

 

 

 

 

1

Dusol

370

95

Dulex

Solette

 

 

 

2

2

8

Dusty v d Zandsteeg

60

68

Walter v h Vijverplein

Annie v d Zandsteeg

 

 

 

2

21

Ebro vd Mum

68

69

Thomas v st Rodichhem

Alemanda v d Muldershof

 

 

 

 

2

Edmund vd Brounwerij

384

90

Newton v Dorpzicht

Pauline of Marshwood

 

 

 

 

2

Egon

 

 

Okänd

 

 

 

1

 

 

1

Eimen v h Nijland

502

90

Roland v d Leurshof

Natasja v d Oijlstaartw

 

 

 

 

1

Ekbäckens Krumelur

Rwm

22

76

Ekbäckens Moonbeam

Ceulan Madam Butterfly

 

 

 

 

1

Ekeholms Capri

 

86

Hammarhus Justus

Camilla III

 

 

 

 

1

Ekeholms Manolo

108

73

Hammarhus Justus

Matilda

 

 

1

 

6

Ekekullens Athos

458

02

Gletness Rockall

Ekekullens Date

 

 

 

 

1

Ekot’s Ghost

369

94

Bonance v Dorpzicht

Ekot´s Candida

2,31,4

 

2

 

4

Ekot’s Grymling

385

94

Wänga Erasmus

Wänga Sausage

3,25,4

 

 

1

1

Elic of Transy

209

79

Normandykes Firedance

Transy Electra

 

 

 

 

1

Elo

335

96

Ytol

 

Rolette

 

 

 

1

3

Emil

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

1

Emir des Girards

496

89

Southley Runaround

Oreade des Girards

3,16,9

 

1

1

3

Emmeros Charley

 

2006

Charley v d Provincialeweg

Emmeros Dianah

 

 

 

1

1

Emmeros Dumle

574

2007

Cosmos

Hamras Bologna

 

 

 

 

1

Emmeros Etoile

 

2003

Emir des Girards

Hamras Finess

 

 

 

1

1

Emmeros Fantast

 

99

Dulex

Fanta

 

 

1

 

1

Emmeros Hamlet

515

2003

Hamras Fridolf

Elaine

2,29,1

 

6

1

10

Emmeros Jublar

517

 

Hamras Fridolf

Almnäs Colette

 

1

1

1

10

Emux

133

74

Ulex v d Mariapeel

Emilia

3,24,8

 

 

1

1

Epol

 

371

96

Ytol

Palotte

 

 

1

1

10

Eric v st Zwarte Hof

70

69

Orson v st Rodichem

Petrie v Duikershof

 

2

 

1

11

Erikslunds Garanat

455

2002

Almnäs Sirocco

Annelunds Garcia

 

 

 

 

1

Ernst Ronaldo

Russ

580

2000

Skotte

Regatta

 

1

 

 

1

Everest Mongele

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

1

Express Kaxe

180

1981

Lockinge Napoleon

Ginette

2,52,5

1

1

2

11

F - G

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Fagerås Eros

Rw

43 B

73

Revel Champagne

Downland White Heater

 

 

1

 

1

Falcon

142

76

Eric v st Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

 

 

2

Farino

291

92

Annelunds Gasso

Farina

3,29,9

 

 

 

2

Feather of Marswood

17

59

Firebrd

Heatermaid of Marshwood

 

 

1

 

6

Felix

 

364

96

Äppelbo Findus

Winnie

2,20,6

 

4

2

12

Felix

 

 

okänd

 

 

 

1

 

1

Felldale Cragsman

498

87

Rosman of Transy

Viscountess of Marshwood

 

 

 

 

1

Fernando v d Bosrand

78

70

Robby v Vogelzang

Cinderella v Pens Sacre Cour

 

 

 

 

4

Fillip Fra Helgen

 

 

okänd

 

 

 

1

 

1

Filur

166

79

Zeus v d Wormer

Ziede v t Loo

 

 

 

1

4

Fingal

 

 

okänd

 

 

 

 

 

1

Fireball v st Polderzich

485

91

Rivo v Baal

China Girl v st Polderzicht

 

 

 

1

2

Firmant v st Galgenwaard

76

70

Thomas v st Rodichem

Wilhelmientje v d Achterhoek

3,47,3

 

 

 

3

Firth Bracken

120

 

70

Fireless of  Marshwood

Golden Fern of Annadale

 

1

4

13

39

Flagg

85

71

Trim of Marshwood

Rosita

 

1

7

6

22

Flamenco

 

 

98

Fridhems Carl-Oscar

Flicka

 

 

 

 

1

Flameur vd Kastanjenhof

79

70

Bartje v Bergharen

Cherie v Kastanjenhof

 

 

 

 

1

Flinta af Järboruder

358

95

Castro v Bunswaard

Carla v Daniel

 

 

1

 

1

Folke

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Frans vd Pajepoel

75

 

Zorro v Rijndorp

Pauke v Baak

 

 

 

1

1

Frastan v Dekema

333

91

Atleet v d Zandkamp

Peggy vDekema

 

1

 

1

5

Freddie

153

78

Ekeholms Manolo

Värends Diva

3,06,1

1

1

2

4

Fredrik

277

90

Dulex

Rosina

 

 

 

4

3

10

Freeman of Marswood

122

70

Gletness Fireman

Creole of Marshwood

 

 

 

2

11

Fridhems

Carl-Oscar

239

88

Jamil

Ardmair Zena

3,31,6

2

1

3

12

Fridhems Algot

253

86

Jamil

Wänga Alouette

2,51,4

2

12

1

24

Fridhems Elton

282

90

Richard v Laren

Boltwood Quickstep

 

 

 

1

3

Fridhems Gogo

366

92

Jamil

Wänga Alouette

2,31,1

1

1

1

5

Fridhems Igor

317

94

Richard v Laren

Fridems Bambi

 

 

 

1

1

Fridhems Kim

 

373

96

Fridhems Elton

Ardmair Zena

 

 

 

 

1

Furi vd Vier Hoeve

 

 

Mustang v Bunswaard

Anita v Vier Hoeven

 

 

 

 

1

Furunäs Bonzo

269

89

Onyx v st Geerhof

Furunäs Petronella

 

 

 

2

8

Furunäs Fernando

258

88

Rosafir of Transy

Furunäs Petronella

 

 

 

5

15

Furunäs Jotex

378

97

Furunäs Fernando

Furunäs Evelyn

 

 

 

1

3

Furunäs Pinocchio

58

67

Lilleman

Harviestone Priscilla

 

 

 

 

1

Furunäs Porfyr

222

83

Galax

Furunäs Pandora

2,58,9

 

4

1

8

Furunäs Sahib

243

87

Gletness Rockall

Furunäs Panette

2,45,8

1

3

5

16

G af Krantzy

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Gaico vd Koning

NL-S

980351

92

Kenneth v Bunswaard

Cunera v d Koeningskamp

 

 

 

 

1

Galant II

587

98

Center

Ylotte

 

 

 

1

1

4

Galax

138

76

Ulex v d Mariapeel

Horshag Bally

2,59,0

2

4

5

22

Garvis

157

78

Bartje v Bergharen

Gereldine v d Middenweg

 

 

4

3

19

Gilbert v h Lepenbos

670

92

Westystar v st Hoeve

Toosje v d Laar

 

1

 

 

2

Gino

263

90

Kärlingehults Max

Irola

3,32,4

 

1

 

5

Glader

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Gletness Rockall

155

73

Fireballof Marshwood

Gletness Rock Rose

 

1

3

4

17

Gläntans Babar

328

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Blendola

2,57,8

1

2

3

8

Gläntans Cross

249

88

Almnäs Origo

Gläntans Jasmine

 

 

 

 

1

Gläntans Domino

314

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Daisy Di

2,04,9

30

33

28

123

Gläntans Jonglör

225

86

Annelunds Dukat

Gläntans Cindy

 

 

 

1

3

Gläntans Morendo

267

91

Almnäs Origo

Gläntans Pärla

2,52,3

1

5

5

15

Gläntans Norton

377

97

Almnäs Origo

Gläntans Nikita

 

 

 

1

2

Gläntans Pirat.

274

91

Kärlingehults Orkan

Furunäs Paulina

 

 

2

3

8

Godeman

 

148

77

Kärlingehults Gutten

Shaikina

 

 

 

1

4

Golda Apache(Fi)

75 SH

97

Abbe

Tytti

1,59,3

3

1

1

5

Grandioos v Vries

S553

 

Wells Fireman

Cora v Maurik

 

 

 

1

1

Gubben

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Guld av Kortedala

 

62

Diamond  of Deeracres

Tyra av Kortedala

 

 

 

 

1

Gulle

227

81

Kirkbridge Golden Boy

Bella

 

 

2

2

8

Gulleman

173

80

Dusty v d Zandsteeg

Hammarhus Fleur

 

 

1

1

5

Gunhults Pedro

174

80

Eric v d Zwarte Hof

Cian Garbo

 

 

1

1

9

Gurry

 

56

67

Guus v Bergvrede

Terry v Sassenheim

 

 

 

 

1

H - K

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Hagdala Linus

379

97

Plutus v Dorpzicht

Linda

 

 

1

 

2

Hambo

146

77

Claymore

Wärnanäs Glimt

 

 

1

1

4

Hammarshus Fusk

 

91

Haighball of Marshwood

Foula of Annadale

2,52,9

 

1

 

3

Hammarshus Justus

47

66

Lilleman

Backhill June

 

 

 

1

5

Hamras Fridolf

266

87

Flagg

Wänga Sancerre

2,52,4

8

21

17

64

Hamras Hurricane

478

2003

Charley v d Provincialeweg

Hamras Amapola

 

 

 

 

2

Hamras Killen

134

75

Dusty v d Zandsteeg

Bambi

 

 

2

3

10

Haodo

348

93

Dollman

Hamodam

 

2,27,8

16

19

12

67

Harobar

 

95

Almnäs Baron

Harona

 

 

1

 

 

1

Harviestoune

Ringan

10

56

Beachdair of Harviestoune

Harviestoune Rene

 

 

1

4

7

Harviestoune

Habbie

4

49

Balgair

Heleminta of Transy

 

 

 

1

1

Harviestoune Birchdair

SPSB

3004

 

Sahib

Harviestoune

Bernadette

 

 

 

 

1

Harviestoune Celt

7

54

Harviestoune

Emblem

Harviestoune Susan

 

 

1

1

5

Harviestoune Mystery

SPSB

4235

 

Harviestoune

Sahib

Merry Miracle of Netherley

 

 

 

 

2

Harviestoune Signet

SPSB 1456

47

Harviestoune Pat

Satia of Transy

 

 

 

 

1

Heimen v Dijk

99

72

Leopold v d Beemster

Conny v d Dijk

 

 

 

 

3

Helmund of Transy

140

76

Pericles of Netherley

Helasta of Transy

 

 

2

 

10

Henden Emir

Kaspi

 

90

Hopstone Shoja IC

Henden Regina IC

 

 

 

1

1

Highball of Marswood

165

74

Fireball of Marshwood

Duchess of Marshwood

 

 

 

3

5

Hippominimus Grizzly Bear

261

90

Hippominimus Huggy Bear

Seva Gay Girl

 

 

1

 

2

Hormesta Erik Viking

325

94

Timothy v st Geerhof

Asynja

 

 

 

1

4

Horshaga Bumbo

45

60

Bay Leaf of  Felbridge

Björkhaga Erika

 

 

 

3

7

Huggarebo Liston

231

86

Rosolio of Transy

Lisett

 

 

 

1

8

Iano

149

78

Firth Bracken

Yana

 

 

1

1

4

Ideal de Gasså

323

94

Annelunds Gasso

Lill-Diva

 

 

1

1

2

Ivrig

150

78

Firth Bracken

Emilia

 

 

 

1

2

3

Jack

S569

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Jakobin

127

74

Eric v d Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

2

4

21

James Herriot

473

2003

Kärlingehults Orkan

Salebodas Elli

 

 

 

 

1

Jamil

169

79

Firth Bracken

 

Amila

 

 

4

5

30

Jan Fridolf

 

 

Rosafir of Transy

Icka

 

 

 

 

1

Janko

162

79

Firth Bracken

Fanny

 

 

 

1

1

15

Jeppe

 

80

Zeus v d Wormer

Jessica

 

 

 

1

1

Jeppe

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

1

Jikas Sue-L-Pojke

 

91

Stjärngossen

Jikas Peggy Sue

2,41,4

 

1

 

1

Jikas Sue-Perstar

321

90

Stjärngossen

Jikas Peggy Sue

2,42,7

1

2

5

20

Jock

52

66

Whisky

Eschonchan Brumas

 

 

1

 

3

Johannesbergs Noble

451

2002

Maxmer

Johannesbergs Ärla

 

 

3

1

6

Johnny

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

 

1

Joker N.O.

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Jolly Roger of Marshwood

215

1981

Gletness Rockall

Jolly of Marshwood

 

1

2

2

16

Jon

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Joytoy v st Berknes

503

94

Urban v Ons Genoegen

Willeke v st Berkenes

 

 

1

 

1

Jozo

387

98

Jolly Roger of Marshwood

Winnie

 

 

1

 

3

Junibackens Martini

427

2001

Castor v Bunswaard

Svedbackens Julia

 

 

 

1

1

Jutard

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Jösse Boy

 

73

Dust v d Zandsteeg

 

Desiree v st Nord Zuid

 

 

 

 

1

Kaktus

508

92

Thomas v Veldstraat

Karin v d Koxkampen

 

 

 

1

1

Kalle

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

2

Kanteborgs Seagram’s

368

94

Paulus

Teresia

2,20,5

 

 

1

2

Kanteborgs Sprite

271

91

Gletness Rockall

Teresia

 

 

 

2

8

Karmin

474

2002

Center

Etima

 

 

2

3

10

Kasper

25

63

Harviestoune Ringan

Patrons Rila

 

3

4

1

11

Kasper I

336

95

Flagg

Elina

 

 

 

32

3

13

Kaxe

175

 

80

Ulex v d Mariapeel

Kirkbridge Flake

 

 

1

 

1

King

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

2

Kirkbride Beau

2

46

Balgair

 Bergia of Transy

 

 

 

 

1

Kirkbride Golden Boy

14

57

Sport of Marshwood

Kirgbride Coster Girl

 

 

 

 

3

Kismet v Bunswaard

NL-S 0666

 

Golden Fleece of Annadale

Kipper of Marshwood

 

1

 

 

1

Kjeld v Olwen

 

2000

Straturos v Boeicop

Ursela v Groenendal

 

 

1

 

1

Kompis

Fritiof

196

83

Botvid

 

Frida v Zoelen

 

 

 

 

2

Kompis Douglas

179

81

Eric v d Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

1

 

2

Kompis Mandus

264

90

Almnäs Origo

Frida v Zoelen

 

 

 

2

5

Kompis Roderik

394

95

Kanteborgs Sprite

Kompis Helga

 

 

1

 

1

Kristoffer

95

70

Bay Leaf of Felbridge

Doris

 

 

 

 

4

Kyllemos Oliver

306

93

Gläntans Jonglör

Kyllemos My

 

 

 

1

5

Kålkulla Unnric

376

97

Kanteborgs Sprite

Unni

 

 

 

 

1

Kålltorps Emil

15

57

Rossönäs Erik

Harviestoune Edie

 

1

1

1

6

Kärlingehults Gutten

100

72

Zeus v d Wormer

Uria v h Kerkplein

 

 

1

2

9

Kärlingehults Lorion

156

77

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

1

 

2

4

Kärlingehults Max

168

78

Hassan v Bunswaard

Francis v Mozalia

 

4

7

11

30

Kärlingehults Mident

154

78

Bartje v Berghaaren

Wilma v Nieskenland

 

 

 

 

1

Kärlingehults Orkan

176

80

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

3

3

5

25

Kärlingeults Pax

182

81

Flame v d Kastanjenhof

Dieltje v Herveld

 

 

 

1

4

Kölnäs

Gore-Tex

382

97

Charley v d Provincialweg

Körlnäs Bellamy

 

 

 

 

2

Kölnäs Camillo

301

93

Charley v d Provincialweg

Goldan Tammy

 

 

1

2

4

L - N

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

L.A. Geronimo

 

07

Golda Apache

Klöwer Olavia af Tordmule

2,25,7

 

1

 

1

Lakris

226

86

Package of Marshwood

Polly II

 

 

2

2

10

Legal

519

2003

Center

Epala

 

 

 

 

 

1

Liberty

475

2003

Center

Timmie

 

 

 

 

 

1

Lill John

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lill Prinsen

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Lill-Kasper

186

82

Kasper

Tjorven

 

2,26,4

2

5

8

30

Lilleman

 

 

Okänd

 

 

 

1

 

1

Linda’s Arnica M

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Linné

 

94

Lill-Kasper

Linda

 

 

 

1

 

1

Linnestofta Darth Vader

425

2001

Charley v d Provincialweg

Almnäs Ikea

 

 

 

 

2

Lockinge Giles.

 

 

Eschonchan Sealgair

Georgette of Marshwood

 

 

 

 

1

Lockinge Mason

83

71

Mystery of Luckdon

Mabel of Milton

 

 

 

 

1

Lockinge Napoleon

111

73

Lockinge Giles

Nutatch

3,31,9

 

4

5

35

Loke

94

67

Wilson v d Kortgerecht

Tonny v d Mariapeel

 

 

 

1

2

Lotus

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

1

Love Spring

298

90

Almnäs Scurry

Östertorps Ada

 

3,24,6

 

1

2

7

Lucas

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Ludde

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Ludwig II

 

 

Higball of Marshwood

Patrons Verdandi

 

 

1

 

1

Lufsen II

409

97

Titol

 

Loffa Desiree

2,00,9

4

1

1

7

Luiten v d Spoorlaan

NL_S

700

 

Fritz v Vries

Barbara v st Ponderosa

 

 

 

1

1

Lukas VII

372

96

Mysak

Bianca

 

 

 

4

 

7

Lyckebo Al Capone

304

93

Capone-Fire

Kompis Gunda

 

 

 

 

1

Magic’s Fritz

293

90

Paul v d Papenhoeve

Pearle

3,09,9

1

1

1

3

Majority of Crooksburry

 

 

Royal Mint of Inkpen

Merry Maid of  Netherley

 

 

 

 

1

Make My Day

340

95

Dalton v d Voorstraat

Gunhults Vilma

 

 

 

1

2

Manfred

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

1

Marculix

284

92

Kärlingehults Max

Cindirella

 

 

 

1

1

Mariner of Woodbury

 

 

Southley Sunspot

Kelpie of Woodbury

 

 

 

 

1

Mark v d Vleer

 

 

Headmaster v Spuitjesdom

Black Chiffon of Marshwood

 

 

 

 

1

Mark v st Lanagelo

 

76

Firo v d Vennen

Contessa of Winwick

 

 

1

 

1

Markis

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Marquis of Netherley

6

53

Arviestoun Beau

Madcap of Netherley

 

 

 

 

1

Maurice vd Horst

NL-S

757

 

Susonby Spartan

Goldan Maris

 

 

1

 

1

Maxmer

347

89

Kärlingehults Max

Hammarhus Merry

2,07,6

7

22

22

72

Migo

189

82

Firth Bracken

Idylla

 

 

1

5

1

10

Milky Way

S 341

94

Annelunds Gasso

Johanslunds Evita

 

 

1

 

1

Mini-Killen

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Minus

 

88

Annelunds Dukat

Mia

 

 

 

 

1

Miro

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Morion

Russ

285

72

Dorn

Fomina

 

 

1

 

1

Mossagubben

 

91

Almnäs Sirocco

Sabina

 

 

 

 

 

1

Mulle

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Munter

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Musse Pigg

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

Mysak

286

92

Almnäs Ra

Hamly

 

 

 

 

5

Måna’s Ron

 

92

Klaus af Ravnstrup

Stall Roklans Ronja

 

 

 

 

1

Måne

115

73

Dust v d Zandsteeg

Atinka v d Boerlaan

 

 

 

1

4

Månstorps Ice

 

2003

Gläntans Domino

Äppelbo Piga

 

 

1

 

1

Mässeboda Frigg

 

84

Kärlingehults Max

Rosa-Lill

 

 

 

 

1

Mässeboda Rossman

163

76

Näsets Curry

Rosa-Lill

3,39,0

 

 

 

6

Nalle

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

Nalle Bo Bongo

 

 

Okänd

okänd

 

 

 

 

1

Nalle Puh

91

71

Vitalist vt Metz

Rosella v Deventer

 

 

2

2

10

Napoleon

137

76

Flameur v d Kastanjenhof

Grina

 

 

1

 

2

Narco v d Uitweg

NL-S 812

 

Coen v Neer

Octavia of Dewland

 

 

 

 

1

Nashes Sage

 

 

Lakeland Gleam

Southley Thyme

 

1

 

 

1

Navigator Liebas

 

98

Joytoy v st Berknes

Farinda v d Noord

 

 

 

 

1

Neptan

579

05

Epol

Timmie

 

 

1

 

1

Nero v d Olde Maten

313

77

Rosson of Transy

Wells Ermina

 

 

 

 

7

Newcomer v Spuitjesdom

NL-S

754

77

Hassan v Bunswaard

Gemain v Breyvin

 

 

 

1

1

Nicky v d Hoek

NL-S

741

 

Ivo v Tilburg

Hanny v Gemert

 

 

 

1

1

Nikodemus

529

2005

Pompe

Hilma

 

 

 

 

1

2

Nomad G

 

Russ

424

87

Inter

Olga

 

 

 

1

1

Norrskenets Grim

 

97

Charley v d Provicialweg

Heds Ginger Ale

2:15,1

 

1

1

2

Näsets Curry

53

66

Kirkbride Golden Boy

Kirkbride Celary

 

 

 

 

6

Näsets Jack

92

 

Kirkbride Golden Boy

Jewel of Marswood

 

 

1

 

5

Näsvallens Pyrit

411

99

Furunäs Porfyr

Hoksels Pyrola

 

 

 

 

1

O - S

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Oberon v st Volmoed

NL-S 780

 

Koert v st Olyhof

Dawn of Abbey

 

 

 

 

2

Olympus

315

92

Kärlingehults Orkan

Bilas Nelly

 

 

 

1

1

On The Rocks of Marshwood

NL-S 808208

79

Gletness Rockall

Pauline of Marshwood

 

 

 

1

1

Onny Boy

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Onyx v st Geerhof

204

78

Scurry of Marshwood

Gieneke v st Geerhof

 

1

 

 

1

Opal

 

 

 

Ej kvalificerad

Ej Kvalificerat

 

 

 

 

1

Opan

223

84

Firth Bracken

Sippan

 

 

1

 

 

1

Oskar

433

90

Center

Ilona

 

 

1

3

1

7

Oskar II

 

91

Botvid v Manefred

Sindy

 

 

 

1

3

Ossiär

 

 

84

Firth Bracken

Harloette

2,35,2

 

 

 

1

Package of Marsahwood

64

64

Spook of Marshwood

Baggage of Marshwood

 

 

 

 

1

Park View Grit

201

80

Comus of Houlland

Park View Miss Muffet

 

 

 

 

2

Parlington Pimpernell

250

82

Sedgehill Pickless

Parlington Caramel

 

 

 

 

4

Patrons Domino

5

52

Diebtish

Tyra

 

 

 

 

1

Patrons Kasper

 

57

Marquis of Netherley

Patrons Rosina

 

 

 

 

1

Patrons Murkel

132

75

Stor-Johan

Patrons Viveka

 

 

3

2

7

Patrons Schack

 

53

Diebitsch

Grålla

 

 

 

1

1

Patrons Winkler

88

71

Stor-Johan

Viva

 

 

 

1

5

Patrons Vivol

12

56

Diebtish

Viva

 

 

 

 

1

5

Paul v d Papenhoeve

185

79

Grandioos v Vries

Marijke v h Oranjenplein

 

 

3

5

24

Paulus

251

89

Joly Roger of Marshwood

Paulien v h Oranjeplein

 

2

5

2

12

Pavarotti

383

97

Fredrik

Stacy

 

 

1

 

1

4

Pelle

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

2

Pemboa Spanish Gold

216

82

Southley Redsin

Southley Gold Leaf

 

 

3

9

20

Pepsi

396

94

Dollman

Giffy

 

 

 

2

1

5

Percy of Netherley

37

61

Harviestoun Ringan

Harviestoun Polly

 

 

1

1

8

Pibroch of Netherley

 

62

Golden Glory of  Netherley

Merrylegs of Netherley

 

 

 

 

1

Picard v Lienden

9134

 

okänd

 

 

 

 

 

1

Pinocchio

46

64

Kålltorps Emil

Blixtra

 

 

 

 

 

5

Pio

 

 

Ej kvalificerad

Ej kvalificerat

 

 

 

 

1

Plutus v Dorphzicht

220

79

Light v d Vuurback

Highfield Senga

 

4

1

4

29

Pompe

450

2000

Center

Bonita

 

 

 

1

2

4

Pontus

116

73

Zeus v d Wormer

Dola  d Eikehof

 

1

1

2

6

Pontus II

 

73

Ulex v d Mariapeel

Pavona

 

 

 

 

1

Prince

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Prinsen

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

2

Punch

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

1

Putte

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

3

Ralph vh Heidseveld

199

80

Leopold v d Strengstraat

Marielle v h Heidesveld

 

 

 

1

3

Rasmus

Russ

 

80

Hubertus

Rigmor

 

 

1

 

2

Rasmus II

357

93

Dollman

Penny

2,12,7

6

9

7

26

Refol

 

08

Center

Flora

2,49,5

 

 

 

1

Repelsteeltje vd Kersenhof

177

80

Cola of Little ”H”

Maja v d Kersenhof

 

 

 

 

4

Richard v Laren

193

80

Cola of Little ”H”

Laura v d Poelwijklaan

 

 

 

1

4

Ringo

299

93

Almnäs Scurry

Roslyn

 

 

 

 

 

2

Robban

 

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Robertino

96

71

Teunis v d Steenen Poort

Robertina

 

 

 

1

4

Robijn  v st Polderzicht

528

2001

Lars v d Reiterrsweide

Marel v st Polderzicht

 

 

 

2

3

Rockoness

 

89

Jolly Roger of Marshwood

Persilja

 

1

 

1

2

Rolf

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Ron of North Wells

 

89

Firkin of Luckdon

Rosette of Luckdon

 

1

 

 

1

Rosafir of Transy

66

68

Rosethorn of Transy

Rosemary of Transy

 

 

1

2

11

Rosengårds Gimmic

 

96

Capone-Fire

Candy

 

 

1

 

1

Rosenhagas Duke

 

93

Lakris

Mirja

 

 

 

 

1

Rosenhagas Electron

345

94

Valentijn v d Amstelhof

Rosenhagas Agnes

 

 

 

1

1

Rosenhagas Lyric

484

2001

Lakris

Furunäs Benita

 

 

 

 

2

Rosethorn of Transy

 

58

Auditor of Neterley

Rose Petal of Transy

 

 

 

1

1

Rosolio of Transy

63

62

Hescott of Transy

Rosira of Transy

 

2

 

 

5

Roson

329

93

Paulus

Kolviks Rosette

 

 

2

3

10

Ross of Transy

124

65

Martain of Netherley

Rosaria of Transy

 

1

 

1

3

Rossmons Jackmani

445

2002

Damit

Furunäs Duxette

 

 

 

 

1

Rosson of Transy

S 599

70

Pericles of Netherley

Rosaria of Transy

 

 

 

 

1

Rouge Dragon of Deeracers

32

53

Avening Caramel Cream

Miss Muffet of Deeracres

 

 

 

1

2

Roy

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Roy v Bunswaard

184

80

Rosson of Transy

Heloise v Bunswaard

3,59,4

 

2

1

14

RP-Amigo

 

 

 

 

 

 

 

1

1

RP-Blackrock

 

 

Onyx v st Geerhof

Cerana

 

 

 

1

1

Röde Nalle

 

74

Jocke

Eleonora Domino

 

 

 

 

1

Röde Orm

 

90

Eric v d Zwarte Hof

Dolly

 

 

 

 

1

Röding

405

96

Fridhems Algot

Meta

 

2,26,5

1

2

 

4

Sack

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Said

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Salmiak

191

82

Jakobin

Polly II

 

 

 

 

1

Samuraj

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Schamells Supersonic  (N)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Schamil

272

90

Jamil

Schaikina

 

 

 

2

1

5

Scotlands Mac

 

48

okänd

 

 

 

 

 

1

Seaspur Custard Cream

520

98

Birshwood Mandarin

Giltspur crumble Cream

 

 

 

 

1

Senateur v d Veldstraat

194

81

Flash of Haybrake

Roseleaf of Huston

 

 

2

5

22

Shappe

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Shejk

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

1

 

1

Shettis

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Silkesvarten (N)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Silver

S 346

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Sir Douglas

310

91

Paul vd Papenhoeve

Glittra

2,57,6

4

7

6

21

Sjöängens Rival

434

97

Damm

Sjöängens Romance

 

 

 

 

4

Skattens Crut

330

93

Capone-Fire

Almnäs Ariette

 

 

 

 

2

Skinnfaxe

 

52

okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Skäpperöds Asterix

183

81

Abbe

Skäpperöds Skrållan

 

 

1

 

1

Skäpperöds Jason

285

90

Abbe

Skäpperöds Skrållan

 

 

 

3

6

Skäpperöds Orion

339

95

Roy v Bunswaard

Skäpperöds Kassiopeja

 

 

 

 

2

Slättens Bethoven

535

2005

Slättens Madgic II

Musette v Suitjesdom

 

 

 

 

1

Slättens Madgic II

386

98

Almnäs Origo

Dalsgårds Marielle

 

 

1

 

4

Smedens General

 

97

Smedens Remington

daizy

 

1

 

 

1

Smedens Presto

 

92

Stjärngossen

molly

2,24,4

3

 

1

4

Smedens Remington

464

99

Haodo

Amelie

2,30,8

1

6

3

17

Smedens Rival

466

96

Gläntans Morendo

jasmin

2,12,3

 

2

1

3

Smedjenäs Edvind

295

90

Richard v Laren

Doris

3,07,0

1

1

1

3

Smevallens Arrgonaut

341

95

Bravo v Spuitjesdom

Brendav d Karissteeg

 

 

1

 

1

Smevallens Bonsai

365

96

Capone-Fire

Agree´s Appelblossom

 

 

 

2

4

Smevallens Galant

 

2001

Capone-Fire

Pieta v Kleynwijk

 

 

1

 

1

Smevallens Royal

331

93

Roy v Bunswaard

Agree v Spuitjesdom

 

 

 

 

3

Solid Gold of Balintore

 

 

okänd

Okänd

 

 

 

1

1

Southfildgate Goldstrike

DKSH 358

94

Maundy Boy of Soutfieldgate

Tyros Goldilocks

 

 

 

 

1

Southley Rocky

NL-S 982

 

Southley Redskin

Southley Rosina

 

 

 

1

1

Southley Runaround

 

 

Timogen of Hutton

Southley Lavender Blue

 

 

 

 

1

Spex S

354

96

Brunte

Silla

 

 

 

2

1

5

Standsure Mornng

105

67

Ardmair September Saterlight

Vivian of Berry

 

 

 

 

1

Stelgale of Transy

178

74

Rosetaupe of Transy

Stellora of Transy

 

 

1

1

5

Stelmor of Transy

123

56

Joseph of Marshwood

Stelfreda of Transy

 

 

 

 

1

Stenstugu Dunder

583

2005

Dollman

Lyktans Heidi

2,13,0

 

 

1

1

Stjernens Patrick

443

2001

Soutfield Goldstrike

Paradisets Petrine

 

 

 

1

1

Stjärngossen

 

210

79

Prons Murkel

Anja v Drunen

2,38,7

5

20

14

52

Stor Johan

13

56

Diebtish

Docka

 

 

 

1

 

2

Stormtorpets Taizon

412

96

Fridhems

Carl-Oskar

Pärlis

2,44,2

 

 

 

3

Stronsay of Wilverley

67

68

Eschonchan Sealgair

Eckington Mignoette

 

 

 

 

2

Svarten

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Svinto

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Symondsburry Tartar

Rwm

 50

88

Symondsburry Skipper

Symondsbuy

Tafetta

 

1

 

 

1

Sörby’s Matteus

303

92

Aron

Sandra

 

 

 

1

4

T - Ö

 

 

 

 

 

 

Antal avkommor snabbare än

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

2,30

2,45

3,00

 

Tot

Tarzan

 

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Tarzan v Dijkzicht

 

 

Spotlight of Marshwood

Olga v Maren

 

 

 

1

1

Teddy Boy of Longacre

192

82

Fairy

Regent

Chatsworth Belinda

 

 

 

1

4

Teddy III

 

91

Charlie

Cindy

 

 

 

1

1

Telstar of Southley

61

68

Wells Gold Dust

Kirkbride Golden Moon

 

 

 

 

2

Teodor

 

 

No

 

 

 

1

 

1

Terry Jack

 

83

Näsets Jack

Victoria

 

 

 

 

 

1

Teunis v d Steenen Poort

20

61

Gradus v d Dalk

Pinksterbloom v Spuitjesdom

 

 

 

2

10

Texas King Cowboy

 

88

Dennis

Peggy

 

 

1

 

1

Thabor v h Hof

NL-S

877

 

Nero v d Olde Maten

Princess v h Hof

 

 

 

 

1

Thomas v d Veldstr

242

82

Heraut v Bunswaard

Petra v d Schoonstraat

 

2

5

6

28

Thomas v st Rodichem

NL_S

353

 

Orson v st Rodichem

Patricia v st Rodichem

 

 

 

 

1

Thunderstorm

407

98

Almnäs Ulex

Yllet

 

 

 

 

1

1

Timothy v st Geerhof

200

82

Newton v Dorpzicht

Rosie of Transy

 

 

 

4

14

Tintin av Friheten

 

79

Bemilo

Hammarhus Jane

 

 

 

1

1

Titan

172

80

Tuffis

Titti

 

 

 

1

2

6

Titol

241

88

Kärlingehults Max

Kirkbride Flake

2,39,7

6

12

15

51

Tjabo

90

71

Wärnanäs Soldan

Birgitte v Hoevelshoff

 

 

 

1

3

Tonic

117

73

Diaond of Deeracres

Tonnie v Bussum

 

 

 

1

2

Top Hat of Lindegaard

72

68

Eckington Knoydart

Bettina af Lindegaard

 

 

 

 

1

Torne Dick

SPR

10/52

52

Scotland Mac

Bonnie Lass

 

 

1

 

4

Torne Harris

30

63

Bay Leaf of Felbridge

Harviestoun Edie

 

 

 

 

2

Torne Palomino

 

56

William

Torne Dolly

 

 

 

 

1

Toy

346

93

Almnäs Ulex

Tilla

 

 

 

1

1

3

Toyhorse Pepperpot

 

85

Toyhorse Ermine Toes I

Toyhorse Guzu of Kirkholm

 

 

 

 

1

Trim of Marshwood

26

63

Trigger of Marshwood

Wells Firefly

 

 

 

 

1

Trollet

 

 

 

Ej Kvalificerad

Ej kvalificerat

 

 

 

 

1

Tudor

645

2010

Kasper

Juliana

 

 

 

 

 

1

Tuffis

131

75

Dusty v d Zandsteeg

Atinka bv d Boerlaan

 

 

 

 

6

Tummeliten

 

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Tunstas Domingo

297

92

Jolly Roger of Marshwood

Veronica v d Rochhausstraat

 

1

2

1

8

Twan v d Langendijk

 

82

Gandioos v Vries

Karola v d Langendijk

 

 

 

 

1

Twin’s Baltzar

19

60

Lilleman

 

Patrons Doll

 

 

1

1

5

Ubris v Offen

 

 

Supreme of Marshwood

okänd

 

 

 

1

1

Ulex v d Mariapeel

34

62

Spotlight of Marshwood

Mies v d Mariapeel

 

 

 

2

4

Ulrik

245

87

Richard v Laren

Ulonka v d Heuvelkamp

 

 

 

 

1

Ulver L.H.

S

895

 

Kismet v Bunswaard

Gonda v Vries

 

 

 

 

1

Ulverscroft Tot Sunshine

205

80

Ulvercroft Tot Timbrill

Ashorne Sunbeam

 

 

 

 

1

Upplundas Columbus

470

01

Haodo

Filone

 

 

 

 

1

Utrol

391

97

Ringo

Lilissi

 

 

 

 

1

2

Valdor

349

90

Almnäs Ra

Jasmine

 

2,30,7

 

 

3

5

Waleca

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Valentijn v d Amstelhof

260

83

Rosson of Transy

Julie of Marshwood

 

 

2

5

11

Valentino

308

92

Wessel v d Amstelhof

Agree v Spuitjesdom

 

 

2

5

19

Watson v Bunswaard

244

84

Stelmor of Transy

Rosada of Transy

3,31,8

 

 

1

7

Waulkmill Mc Laren

311

 

Leo of Wilverley

Tannera of Waulkmill

 

 

1

1

2

Wells Gold Dust

 

 

Wells Gold Link

Wells Petronella

 

 

 

 

1

Vemil

350

90

Almnäs Ra

Emilia

 

2,22,5

2

 

1

3

Wessel v d Amstelhof

235

84

Rosson of Transy

Paula of Marshwood

 

 

 

3

8

Vetebulle

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Viala Erker

62

68

Harviestoun Ringan

Rossönäs Eva

 

1

1

4

15

Victor v Slipshof

22

62

Piou v Neer

Kalenie v Eghel

 

 

 

 

1

Viktor Mininski

 

88

Dusty v d Zandsteeg

Vera v Grensszicht

 

 

 

 

1

Wilfred v d Oudewaard

27

63

Olivier v Tiel

Oro v d Vennen

 

 

 

 

4

Wille

 

 

okänd

okänd

 

 

 

 

1

William

 

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

2

William af Järbour

534

2005

Friso v Huevelshof

Arabesque v Spuitjesdom

 

 

 

 

1

Vincent

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

1

 

1

Vincent

 

97

 

Viskan

Kessy

 

 

 

1

2

Vinjett

414

99

Lyckebo Al Capone

Kärlingehults Vilett

 

 

 

 

1

Vinkelbodas Ivar

287

92

Winstyon v Maaszicht

Botilda

 

 

 

 

2

Winston v Maaszicht

236

84

Boltwood Gold Plate

Waterfrets Angela

 

 

 

 

4

Viscount of Catchpool

 

 

Ichworth Vanquish

Wildmore Julie

 

 

 

 

1

Vital

 

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

Vitalist v Metz

23

62

Oscar v Beuningen

Mien vv d Beente

 

1

 

 

6

Vivaldi

442

2000

Valdor

Aniara

 

 

 

1

 

1

Wänga Erasmus

254

86

Östertorps Dagobert

Wänga San Soucie

2,56,5

 

 

3

10

Wänga Fridolin

229

87

Östertorps Dagobert

Wänga San Soucie

3,08,3

1

1

 

6

Wärnanäs Magnus

80

71

Trim of Marshwood

Magnolia of Shergold

 

 

1

1

9

Wärnanäs Soldan

28

63

Harviestoun Habbie

Säfstaholms Sraya

 

 

 

 

5

Ymir v st Rodichem

40

64

President of Marshwood

Patricia v st Rodichhem

 

 

 

 

1

Ytol

276

91

Almnäs Sirocco

Thuya v d Middelwaard

 

 

3

7

20

Ytterhalls Frosson

 

92

Timothy v st Geerhof

Ytterhalls Akleja

 

 

 

 

1

Ytterhalls Kanon

380

97

Watson v Bunswaard

Ytterhalls Akleja

 

 

 

 

3

Ytterhalls Mistral

400

99

Capone-Fire

Ytterhall Evita

 

 

 

2

2

Zac

 

97

Valentijn v d Amstelhof

Zusanne v st Johan

 

 

 

 

1

Zentor

562

07

Furunäs Jotex

Svedbackens Julia

 

 

 

1

1

Zetim Macko

 

87

Dolk

 

Qina

 

 

 

 

1

Zeus v d Wormer

48

64

Randolph v d Tobbensdijk

Sonja v d Noordenweg

 

 

 

1

2

Zimroth v st Olyhof

41

64

President of Marshwood

t-Henriette v d Nijhof

 

 

 

 

3

Zoogin

356

95

Componist v d Römer

Dixy

3,11,7

 

 

 

1

Zorro Boy

 

89

Onyx v st Geerhof

Cinderella

2,27,7

 

 

 

1

Zorro v d Weerd

36

64

Pegasus v t Groenewoud

Rita v d Weerd

 

 

1

2

6

Zorry

419

97

Watson v Bunswaard

Tösen

 

 

 

1

1

Älvåsens Latjl

472

2003

Nocturne af Järboruder

Flora v d Kolonie

 

 

 

 

1

Äppelbo Findus

289

92

Timothy v st Geerhof

Äppelbo Semla

 

1

 

 

1

Äppelbo Leo

420

2000

Äppelbo Triton

 

Äppelbo Nigra

 

 

1

1

3

Äppelbo Pastillo

309

92

Timothy v st Geerhof

Polly III

 

 

 

 

2

Äppelbo Triton

342

95

Wessel v d Amstelhof

Tequila

 

 

 

 

1

Östertorps Baron

230

87

Park View Grit

Östertorps Dam

 

 

 

 

2

Östertorps Dag Vag

208

84

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

 

 

 

2

14

Östertorps Dagobert

151

78

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

 

 

 

7

19

Östertorps Danne

161

79

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

 

 

 

3

7

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

02.07 | 21:06

Funderar över varför akilles c.v ligger på 13 platts när hans tid är snabbare en den som ligger på 12 e platts bland 3 åringarna

...
19.06 | 13:52

Hej!

Rakkaus sprang 1,56,9 så det blev ett skrivfel på nya under 2 min 2018. :)

...
12.06 | 20:49

Hej!
Blivit lite fel på nya under 2 min 2018. Mileia heter Milea och tiden var 1.57,5 och blev satt på Axevalla travbana.
Med vänlig hälsning,
Ellen Brunnström

...
08.05 | 07:41

Jag har ledsnat fullkomligt. Har lånat ut alla hästar och kommer inte själv fortsätta med ponnytravet i någon form. Rekordhandikapp är det enda rättvisa.

...
Du gillar den här sidan