Derbyt 4-åringar

Derbysegrare

Derbysegrare Kat-B

År

Häst

tid

Far

Mor

Kusk

 

Ägare

Uppfödare

Tränare

 

 

2021

Don Rafael P.D.

1,51,1a

Ernst Ronaldo

Medina

Wilma Bertilsson

 

Wilma Bertilsson

Amanda Zetterqvist

Wilma Bertilsson

 

 

2020

Tirana

1,52,3a

Tyson II

Kålmans Primavara

Thelma Eldh

 

Thelma Eldh

J, A o G Ahlblom

Thelma Eldh

 

 

2019

Gransjöns Tornado

1,56,9

Ernst Ronaldo

Tosan

Isabella Legl-Bååth

 

I Bååth, R Bååth o H Legl

Eva Aronsson

Isabella Legl-Bååth

 

 

2018

Jas Gripen

2,00,0

Jagga Ess

Töa

Paula Christensson

 

Louise Christensson Lysekil

Ingela Johansson  Hemse

Paula Christensson

 

2017

Skotts Toddy

1,53,7 a

Manicken      

Ljungens Tindra

Hannah Gustavsson

 

Anne Olsson Lövestad

Anne Olsson Lövestad

Hannah Gustavsson

 

2016

L.A Knock Out

1,48,5 a

Tyson II

Kålmans Pärla

Jonathan Gustavsson

 

Hannah Gustavsson

Anna Manberger

Hannah Gustavsson

 

2015

Come Clarity

1,49,8 a

Ernst Ronaldo

Kålmans Pärla

Hannah Gustavsson

 

Angelica Holmqvist

Therese Bjurman

Hannah Gustavsson

 

2014

Tip Top

1,51,5 a

Gumino

Katrinebergs Betty

Evelina Jonsson

 

Sandra o Evelina Jonsson

Carina Hansson  Falun

Sandra Jonsson

 

2013

Vitsy

2,03,0 a

Darius Roll

Narciss

Anna F Engström

 

Anna F Engström

Börje o Carola Johansson

Anna F Engström

 

2012

Zissel

1,49,6 a

Tyson II

Zabine

Josefin Luks

 

Julia o Johanna Olofsson

Annika Luks-Olofsson

Johanna Olofsson

 

2011

Cupido

1,56,2 a

Ernst Ronaldo

Nike N

Josefin Öhman

 

Stall Langes

 

Benny Östman Visby

Josefin Öhman

 

2010

Hwitstjärna

1.56,4 a

Skotte

Nemesis N

Jenny Malmqvist

 

Stall Langes

Benny Östman Visby

Jenny Malmqvist

 

2009

Fantom

1.52,7 a

Polar

Rip Filippa

Jenny Malmqvist

 

Carolin Johansson

Carolin Johansson

Carolin Johansson

 

2008

Zlatan Nick

1.51,6 a

Tyson II

Cloetta

Johanna Olofsson

 

Johanna o Julia Olofsson

J o J Olofsson o A Björkqvist

Julia Olofsson

 

               

 

År

Häst

tid

Far

Mor

Kusk

 

 

 

 

 

 

 

2007

Ramona Ernst

1:57,6 a

Tyson II

Regitze Ernst

Janina V Seppälä      .

2006

Tuffing

1:58,7 a

Tyson II

Sundbys Tuva

Michelle Ingerstad

2005 

Ravenna Ernst

2:00,6 a 

Vagotte

Regazza Ernst

Janina V Seppälä

2004

Ernst Ronaldo

1:53,6 a

Skotte

Regatta

Therese Nilsson-Borg

2003

Celine

2:00,3 a

Junisorken

Cesita

Lotta Nilsson

2002

Micklas

1:58,7 a

Niklas II

Memory

Janina V Seppälä

2001

Kettlas

2:02,4 a

Niklas II

Ketteli

Sofia Landau

2000

Ernst Rolf

1:59,7 a

Niklas II

Regatta

Anette Lorentzon

1999

Tyson II

1:55,3 a

Vagabond

Jarette

Anette Lorentzon

1998

Marster

2:04,0 a

Marster

Lorette

Linda Olsson

1997

Grafit

2:03,9 a

Granit

Plugg

Madelene Strand

1996

Nemesis N

2:06,3 a

Niklas II

Arona

 Therese Kindgren

1995

Ernst Rasken

1:53,3 a

Hero

Regatta

Åsa Yttergren

1994

Aida Roll

2:04,0 a

Munter

Freja

Catarina Kindberg

1993

Marco II

2:02,8 a

Manfred

Lorette

Linda Olsson

1992

Junisorken

2:02,9 a

Grane

Linett

Katrin Jägerup

1991

Whopper

2:07,3 a

Garribaldi

Piggelina

 

1990

Ringman

2:03,4 a

Vagabond

Peddy

Eva Lundahl

1989

Frida Fri

2:08,0 a

Vagabond

Besssi

Marlene Grosshed

1988

Manilo

2:08,1 a

Manfred

Ritana

 

1987

Cesita

2:04,6 a

Cedrik

Rosita

 

1986

Little Ior

2:12,0 a

Garribaldi

Anemone

Olsson

1985

Kasper

2:03,4 a

Jesper

Katinka

Katrine Hjalmarsson

1984

Regatta

1:56,6 a

Garribaldi

Rebecka

Katarina Paulsson

1983

Pajas

2:10,4 a

Nepturn

Örnäs Sirikit

Therese Rosvall

1982

Wasa's Mysak

2:11,1 a

Pascal

My

Anna Svensson

1981

Madicken

2:09,2 a

Bojar

Dinka

Åsa Engström

1980

Scooby Doo II

2:04,6 a

Brunte

Yomi

Ted Beijer

1979

Signalena

2:03,5 a

Signal

Bodil

Madelene Alvesborg

1978

Rillo

2:08,8

Rollo

Stinta

 

1977

Glader

2:10,9

Sven

Slampa

Therese Rosvall

1976

Nicko II

2:03,3

Nepturn

Charita

 

1975

Mr Hannibal

2:13,3

Signal

Bessi

 

1974

Santana

2:11,3

Rollo

Rosita

A C Lorentson

1973

Rocko

2:09,0

Rollo

Essi

 

1972

Pablo

2:11,8

Rollo

Ramona

A C Lorentson

1971

Rollson

2:25,7

Rollo

Fabiola

 

1970

Rebus

2:08,2

Pinocchio

Gulltösen

 

1969

Dröm Jr

2:08,6

Dröm

Jäntan

Mats Gustavsson

1968

Dikke

2:12,9

Okänd

Okänd

AnnBritt Sahlström

1967

Figaro

2:09,7

Figaro

Pyret

Leif Källgren

1966

Aramis

2:53,6

Blixt

Stella

 

1965

Hageby Rosso

2:21,5

Olle V

Hageby Russi

 

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

07.08 | 19:50
Segerstaplare har mottagit 1
14.07 | 12:39
Sprintermästare 4år har mottagit 1
04.07 | 20:57
Betäckn russhingstar har mottagit 4
29.06 | 23:07
Fadershingst Shetl. har mottagit 1
Du gillar den här sidan