Fadershingstar Shetland tom 2019

A - B

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A.S. Nomorado

080SH

2001

RP-Hale Bopp

Kurun Jazzmine

3,02,1

1

2

7

17

A.S. Pablo

092SH

2003

Londböle Baron

Knyttet

ost

 

 

 

1

A.S. Umberto

161SH

2008

Valentino II

Nicolien v d Dorpstraat

ost

 

 

 

2

Aarteen Fredriksson

211SH

 

Herr Valburg

Ruskelan Pikku Myy

2,43,0

 

 

3

7

Abbe

RS158

77

Bartje v Bergharen

Horshaga Assia

2,49,6

1

 

4

31

Abildorews Kenzo

RS493

2000

Abildorews Gizmo

Sophie of Drakelaw

 

 

 

 

1

Adam

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Affe

RS082

71

Bary Leaf of Felbridge

Horshaga Assia

ost

 

 

1

6

Ajoksen Idol

081SH

98

RP-Chocolate Eyes

Royal Champagne

2,39,0

 

1

4

9

Akrobat

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Aku

054SH

91

Onyx v st Geerhof

Verona v d Hemmensestra

ost

1

1

2

6

Alain v st Nieuwomed

 

86

Plutus v Dorpzicht

Oedske v Dorpzicht

ost

 

 

1

1

Alert P V S Henro

NL-S 973

 

Orion v D’Oeveren

Phacelia S V st Henro

ost

 

1

 

1

Alex vd Pony Hoeve

RS644

2007

Gresinbi vd Veldhoeve

Vivianne vd Pony Hoeve

 

 

 

 

1

Alexander af Jäboruder

RS576

2007

Onyx Liebas

Fleur v d Ponyhove

 

 

 

 

2

Alfons

RS302

92

Almnäs Scurry

Kärlingehults Olly

3,20,2

1

2

1

10

Allgunnens Micko

RS259

89

Gletness Rockall

Nila

2,38,8

2

7

6

22

Allgunnens  Sorro

RS337

95

Ytol

Blaxi

 

 

 

2

2

Allright v Spuitjesdom

RS279

86

Vorden Buddleia

Boltwood Faiy Ring

 

 

 

 

1

Almnäs Baron

RS262

90

Plutus v Dorpzicht

Willeke v d Kemp

 

1

1

1

8

Almnäs Dunder

RS288

 

Amice v d Amstelhof

Zonneroosje v st  Kleine Ros

3,21,7

 

1

 

2

Almnäs Elegant

RS318

93

Bonance v Dorpzicht

Witch v Bunswaard

2,44,2

1

2

2

9

Almnäs Etapp

RS305

93

Spirit v st Volmoed

Bridgela v Bangarede

 

 

2

5

10

Almnäs Flis

 

RS343

94

Jolly Roger of Marshwood

Pieta v Kleynwijk

 

1

2

5

16

Almnäs Jaguar

X

98

Timothy v st Geerhof

Bridgela v Bangarede

 

 

 

 

1

Almnäs Origo

RS198

82

Gletness Rockall

Ironda v d Grieten Kamp

 

 

1

11

32

Almnäs Ra

 

RS217

84

Richard v Empel

Rosetil v d Römer

 

1

2

3

13

Almnäs Scurry

RS219

85

Fairy Regent

Reme v d Venweg

 

 

 

1

6

Almnäs Sirocco

RS221

85

Gletness Rockall

Ironda v d Grieten Kamp

 

1

6

4

15

Almnäs Tempo

026SH

86

Paul v d  Papenhoeve

Moniek v d Heide

2,43,3

1

2

2

18

Almnäs Tromb

RS585

2007

Perigueux v Isola

Almnäs Orikdee

 

 

 

1

3

Almnäs Ulex

RS256

55SH

87

Paul v d Papenhoeve

Goldan Tammy

 

15

16

21

78

Älvåsens Latcho

RS472

2003

Nocturne af Järboruder

Flora v d Kolonie

 

 

1

 

2

Amadeus fra Stein

 

 

No

 

 

 

 

1

1

Amice vd Amstelhof

Nl-S977

 

Rosson of Transy

Odette v d Graafland

 

 

 

 

1

Amigo

RS171

80

Rouge Dragon of Deeracres

Sandra

 

 

1

1

6

Amit

RS605

2006

Damit

Risegård’s Serena

 

 

 

 

1

Anirac’s Berhnad

RS367

94

Migo

Åstratorps Jenny

 

 

1

 

2

Annelunds Armin

x

89

Wärnanäs Magnus

Annelunds Assmila

 

 

 

 

1

Annelunds Doc

RS211

84

Garvis

Dorietha v d Zandkull

 

 

2

2

8

Annelunds Dukat

RS190

82

Freek v Vries

Dorietha v d Zandkull

 

 

 

 

5

Annelunds Garcello

RS516

2005

Junibacken Martini

Annelunds Garcella

 

 

1

 

1

Annelunds Gasso

RS206

 

Kärlingehults Max

Gacell

2,37,8

 

2

5

21

Aramis S

RS246

89

Senateur v d Veldstraat

Hanny v Gemert

3,11,9

 

3

4

17

Arco v h Hof

NL-S 968

86

Nero v d Olde Maten

Rosalind v h Hof

 

 

 

 

1

Ardlogie Silver King

RS51

66

Wells Star Attraction

Wells Belita

 

 

 

 

3

Ardmair Promise

RS280

90

Oscar of Lower Mailand

Ardmair Primula

 

 

 

 

2

Argon

DDR

85

Arco

Jette

 

 

 

 

 

1

Arnica Montana

NO

 

 

 

 

 

 

 

1

Aron

RS218

84

Eric v st Zwarte Hof

Cengana

 

1

2

4

13

Askö Tobias

x

82

Björnlunds Janus

Askö Tintomara

 

 

 

 

1

Aslan

x

90

Teddy Boy of Lngacre

Anoeska v Hoevering

 

 

 

 

1

Assir

RS101

72

Zimrot v st Olyhof

Horshaga Assia

 

 

 

2

9

Asso Prior

RS125

74

Eric v st Zwarte Hof

Alexa

 

 

1

 

5

Asterix v Dorpzicht

NL-S 981

86

Surprise v Dorpzicht

Fluke of Marswood

 

 

 

1

1

Astor

RS073

69

Björnlunds Adam

Lilli Marlen

 

3

4

3

12

Atlas af Sörtå

RS418

2000

Kasper

Fuccia

 

 

 

 

 

1

Atleet v d Zankamp

NL-S971

 

Nick v d Ruif

Saskia v d Zandkamp

 

 

1

 

1

Atomi

022SH

85

Ivrig

piaffin

 

 

 

 

7

August v d Kosterweide

NL-S 970

 

Narco v d Uitweg

Naja v Viek

 

 

1

 

1

August v d Waterwal

NL-S 476

 

Aairborne

Kebock of Normandykes

 

 

 

 

1

Avec

RS551

2006

Junibackens Martini

Qvinn

 

 

 

 

1

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bäckens Helgon

RS471

198SH

2001

Gletness Rockall

Bäckens Hejl

 

 

 

 

2

Bäckens Monsun

RS479

2004

Gläntans Fogde

Bäckens

Miss-S

ost

 

 

1

1

Backgammon

RS152

68

Ron of North Wells

Baldora

2,26,9

 

1

3

19

Baileys II

x

2000

Timothy v st Geerhof

Älvåsens Beyla

 

 

 

 

2

Bakkero

 

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

1

Balder

RS195

68

Wilfred v d Oudenwaard

Tonny v d marijkelaan

 

 

 

 

1

Ballis

 

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

1

Balo

 

 

 

 

 

1

 

 

1

Bamse

 

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

1

Bardin

RS224

86

Assir

 

Baretta

 

 

1

 

4

Bartje v Bergharen

RS097

66

Thomas v st Rodichem

Willemientje v Bergharen

 

 

 

2

3

Barto v d Mulder

NL-S 990

 

Lord Gloom v Vliek

Regientje v d Mulder

 

 

 

 

1

Bastienne v Abbenes

RS49

66

Jaap v t Meer

Trinette v d Wilgenhof

 

 

3

2

11

Bay Leaf of Felbridge

RS001

46

Emillius of Earlshall

Sweet Home of Sansaw

 

 

 

 

1

Bayard (N)

N57

 

 

 

 

1

2

 

3

Bello av Åvarp

RS024

63

Supremacy of Marshwood

Eschonchan Brumas

 

 

 

1

1

Bemilo

RS087

71

Kålltorps Emil

Lotta

 

 

 

 

 

3

Benjamin

 

 

Bubchen

 Piutie

 

 

 

 

 

1

Bergeruds Jupiter (Dk)

 

99

Okänd

okänd

 

 

 

1

1

Bernoban Kaneli

165SH

2006

Quatro of Sunnydale

Isa Sofia

2,49,0

 

 

2

3

Big Tico

 

036SH

91

Jigge

Koffiina

 

2

6

15

39

Bilbo av Friheten

x

86

Stelgale of Transy

Belinda av Friheten

 

 

 

 

1

Billy Boy

RS130

75

Horshaga Bumbo

Betsie v d Wetering

2,50,2

 

4

11

31

Bingo v d Zandkamp

029SH

87

Rivo v Baal

Ophelia v d Zandkamp

 

 

2

 

3

Birchhill Eaglet

083SH

97

Abbe

Källbackas Charity

3,34,5

 

 

1

2

Birchhill Islay Rhum

108SH

2003

Clay

Iina

3,10,6

 

 

 

1

Birk

 

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Bjorn v st Nieuwmoed

028SH

87

Plutus v Dorpzicht

Oedske v Dorpzicht

 

2

 

2

10

Björnslunds Adam

RS035

63

Camus of  Normandykes

Wells Princess

 

 

1

2

5

Björnslunds Adico

x

58

Torne Tomten

Bambina

 

 

 

1

2

Björnslunds Arconge

X

61

Patrons Vivol

Bams

 

 

 

 

2

Björnslunds Clay

X

65

Patrons Vivol

Ruth of Woodhall

 

 

 

 

1

Björnslunds Dick

X

66

Vitalist v t Metz

Gina af Nörvang

 

 

 

1

1

Björnslunds Janus

RS107

72

Tramp of Marshwood

Ebony Bella

 

 

 

 

3

Björnslunds Jesper

RS102

72

Tramp of Marshwood

Björnslunds Flicka

 

 

1

1

5

Björnslunds Kondor

x

 

Kålltorps Emil

Björnslunds Viola

 

 

 

 

1

Black and White

RS057

66

Whisky

Hurtwood Sweet Genevieve

 

 

 

 

1

Bläsen

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Blixt

x

 

 

 

 

 

 

 

3

Bluemull Maybe

227SH

2000

Waulkmill Macleod

Gleam of Gott

 

 

 

 

2

Bluemull Watch Up

RS542

2000

Joseph of Mairscough

Rose Star of Thanet

 

 

 

 

1

Bobby H

X

74

Björnslunds Arcogne

Gay Girl of Berry

 

 

 

 

1

Bogey

032SH

83

Brimo

berloch

 

 

 

 

1

Bolero v Spuitjesdom

077SH

87

Rosson of Transy

Rhapsodie v Spuitjesdom

ost

1

 

 

3

Boman

 

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

2

Bomil

RS084

71

Kålltorps Emil

Kirkbride Flake

 

 

1

3

11

Bonance v Dorpzicht

RS255

87

Rsson of Transy

Fluke of Marshwood

 

 

3

6

19

Bono

X

86

Erik v d Achterdijk

Mia

 

 

1

 

1

Bonzo

RS453

98

Gläntans Domino

Zandra

2,54,6

1

3

1

5

Boris

 

84

Botvid

Bonett

 

 

 

 

1

Botvid

RS160

79

Bartje v Bergharen

Goudbl v st Johanna

 

1

2

5

22

Botvid v Manefred

X

 

Zorro v d Weerd

Abidores Betty

 

 

 

 

1

Brandij v d Hoorn

RS234

87

Ulver L.H.

Randy v d Hoorn

3,03,4

3

9

9

37

Bravo v d Spuitjesdom

RS238

87

Vincent v Rijswijk

Marliesje V

 

 

1

3

16

Brigatin Aamori

238SH

2011

Galant

Nosette

 

 

 

 

1

Brimo

RS136

76

Kärlingehults Gutten

Blauweke v Oud Shaik

 

 

 

 

2

Broängens Le Precident

169SH

2007

Ekot’s Ghost

Broängens 

St Anne

2,30,7

 

 

 

1

Brundo

x

84

Black and White

Annie v Eik

 

 

 

1

1

Bruno

 

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

2

Brunte

 

RS188

82

Firth Bracken

Fredrika

2,57,6

1

1

3

15

Buster King

RS141

76

Horshaga Bumbo

Betsie v d Wetering

 

 

 

2

5

Buster V

X

 

65

Sonny Boy

Nimba

 

 

 

 

1

Buxted Esq Barnaby Joe

GB

 

Brandon Furio

Cranford Estee

 

 

 

 

1

C - E

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cairnhall Camelot

084SH

93

Stelstorm of Transy

Rosebud of Houston

ost

 

 

1

1

Calypso of Berry (Gb)

 

 

 

 

 

1

1

 

2

Canto

 

90

Dumix

Olga v Mortel

 

ost

 

 

 

1

Capone-Fire

RS252

89

Jolly Roger of Marshwood

Teresia

 

1

4

3

16

Captain Boy

219SH

2000

Stjernens Orion DK

Bethina

 

 

 

 

2

Carmito

RS126

 

Dusty v d Zandsteeg

Carmencita

 

 

 

1

1

Casino

 

 

Ej kval

EJ kval

 

 

 

 

1

Casper

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

1

Casper v st Olyhof

RS054

67

President of Marshwood

t-Henriette vd Nijhof

 

 

 

 

2

Castor v Bunswaard

RS247

88

Oberon v st Volmoed

Ophelia v st Bunswaard

3,11,6

 

3

5

14

Ceasar v Drachten

003SH

67

Udo v Dijkzicht

Ursela v Abcoude

 

 

 

1

3

Celex

062SH

94

Almnäs Ulex

Eluxa

2,31,4

 

19

19

18

69

Center

RS322

109SH

 

94

Dollman

Tanja v Malenstein Putten

 

3

13

14

53

Cerano

x

91

Almnäs Ra

 

Clothilde

 

1

 

 

1

Ceasar v d Mortel

NL-S 1027

 

Kismet v Bunswaard

Yvette v Bokel

ost

 

 

1

1

Chamico

X

80

Kärlingehults Gutten

 

Björnlunds Karina

 

 

 

 

2

Chaplin

RS164

79

Bartje v Bergharen

Schaikina

 

 

 

3

9

Charley v d Provincialweg

RS257

188

Kismet v Bunswaard

Samira v Empel

2,29,8

5

19

21

59

 

Charlie

RS098

71

Feather or Marshwood

Carlotta

3,10,1

 

2

3

12

Charlottenlunds Winston

635DK

?

Bukkerupgårds Erasmus

Knock Good Wishes

 

 

 

 

1

Cherry Boy

RS207

78

Viala Erker

Cheri v Ootmarsum

2,24,0

9

6

7

32

Chicago vh Woudal

RS300

88

Marlando v st Volmoed

Deni of Kirkholm

 

 

 

1

3

Chris v d Provincialweg

NL-S 1052

88

Kismet v Bunswaard

Ruth v St Hurkske

ost

 

 

 

1

Clay

015SH

81

Galax

Polly

Ost

 

 

3

2

12

Claymore

 

RS109

73

Rondo

Crinolette

 

 

 

3

8

Coco

RS059

68

Harviestone Celt

Rummy

 

 

 

2

6

Coed Coch Nobl

Rwm 15

68

Coed Coch Madog

Coed Coch Penlas

 

 

 

 

1

Collytown Apache

103SH

2002

Toyhorse the Earl of Northhumble

Kirkstall Queen of the May

 

 

 

 

1

Componist vd Römer

RS248

88

Watson v Bunswaard

Vivace v Spuitjesdom

 

 

 

1

4

Corino

 

85

Hamaras Killen

Pearle

 

 

 

1

1

Cosmos

RS461

2003

Epol

Almnäs Cassandra

 

 

 

 

2

Daffy

 

 

Ej kval

 

Ej kval

 

 

 

 

1

Dagerad v d Zandkamp

NL-S 1075

89

Winston L.H.

Nicoline v d Zandkamp

 

 

1

 

1

Dalsgårds Disco

RS401

98

Almnäs Origo

Eketorps Isolde

 

 

 

2

3

Dalsgårds Juventus

RS526

2004

Dalsgårds Disco

Gamba v Spuitjesdom

3,09,2

 

 

 

2

Dalsgårds Stand By

 

2012

No Fear vd Römer

Dalsgårds Estelle

 

 

 

 

1

Dalton vd Voorstraat

RS268

89

Newton v Dorpzicht

Violetta v st  Ruwaard

 

 

3

2

12

Damast

RS338

1995

Ytol

 

Voxette

 

 

1

 

1

Damit II

RS270

91

Chaplin

 

Dixy

3,11,2

1

4

3

14

Damm

RS197

83

Damix

Hammarhus Merry

 

2

4

8

23

Danilo

RS202

84

Östertorps Danne

Kärligehults Kokett

3,19,0

 

 

 

9

Dante III

x

90

Jakobin

 

Jelly

 

 

 

1

1

Darwin

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Deniro

114SH

2001

Ytterhalls Inferno

Dammlett

 

 

 

1

3

Dennis

 

 

Snuttis

Shetlandssto

 

 

 

1

1

Dennis frå Norg

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Diamond of Deeracres

RS033

54

Okänd

 

 

 

 

 

1

Dinaldo

RS121

 

Dinald vd Leedertdijk

Bieneke v Bramenhof

 

 

1

 

5

Dingo

 

85

Cesar v Drachten

Regina

 

 

 

 

1

Dior

RS487

2002

Skattens Crut

Dajmie

 

 

 

 

 

1

Diplomat

050SH

 

95

Almnäs Ulex

Mila

2,25,3

3

4

8

22

Dirk vd Achterdijk

RS312

89

Kismet v Bunswaard

Valkje v d Achterdijk

 

1

5

6

13

Django vd Romer

RS294

89

Newton v Dorpzicht

Simone v d Koxkampen

 

3

4

7

19

Dolk

RS143

76

Eric v st Zwarte Hof

Wilma v Nieskenland

 

 

 

 

4

Dolle

 

58

Marquis of Netherley

Patrons Docka

 

 

1

 

1

Dollman

RS237

85

Kärlingehults Max

Dola v  Eikehof

2,18,4

24

24

20

91

Domenic

RS065

68

Rouge Dragon of Deeracres

Camilla

 

 

 

 

3

Domill

 

97

Sir Douglas

Gläntans Cilla

 

 

 

1

1

Donar vd Molenweeg

RS278

89

Favoriet v Wolferen

Ursula v d Moelenweg

 

1

 

3

8

Donau vd Koerberg

NL-S 1099

 

Light v d Vuurbaak

Yankee v d Schaapsh

 

 

 

 

1

Douglas v d Amstelhof

X

89

Rosson of Transy

Paula of Marswood

3,20,4

 

1

 

1

Douglin

16SH

85

Kompis Douglas

Kärlingehults Kokett

ost

 

 

 

3

Doy

RS167

79

Mässeboda Romeo

Mässeboda Sussilo

 

 

 

1

1

Dragon

RS569

2004

Furunäs Bonzo

Dajmie

 

3,17,9

 

 

2

2

Dragonfly of Marswood

RS009

56

Supremacy of Marshwood

Ashbank Firefly

 

 

1

 

1

Dralle

 

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Drutten

RS135

76

Eric v  st Zwarte Hof

Gräddnos

 

 

2

1

7

Duell

x

86

 

Kompis Douglas

Kärlingehults Kokett

 

 

 

 

2

Dukat av Björnlunda

x

 

Ej kval

Ej kval

 

 

 

 

1

Dulex

RS110

73

Ulex v d Mariapeel

Kirkbridge Flake

 

3

6

7

33

Dumix

RS119

 

Ulex v d Mariapeel

Emilia

 

 

 

1

3

Dusol

RS370

95

Dulex

 

Solette

 

 

5

4

14

Dust Mane

221SH

2004

Oskar

Hyletta

 

2,35,3

 

 

 

2

Dusty v d Zandsteeg

RS060

68

Walter v h Vijverplein

Annie v d Zandsteeg

 

 

 

2

21

Ebro vd Mum

RS068

69

Thomas v st Rodichhem

Alemanda v d Muldershof

 

 

 

 

2

Edmund vd Brounwerij

RS384

90

Newton v Dorpzicht

Pauline of Marshwood

 

 

 

 

2

Egon

x

 

Okänd

 

 

 

1

 

 

1

Eimen v h Nijland

RS502

90

Roland v d Leurshof

Natasja v d Oijlstaartw

 

 

 

 

1

Ekbäckens Krumelur

Rwm

22

76

Ekbäckens Moonbeam

Ceulan Madam Butterfly

 

 

 

 

1

Ekeholms Capri

x

86

Hammarhus Justus

Camilla III

 

 

 

 

1

Ekeholms Manolo

RS108

73

Hammarhus Justus

Matilda

 

 

1

 

6

Ekekullens Athos

RS458

2002

Gletness Rockall

Ekekullens Date

 

 

1

1

4

Ekot’s Ghost

RS369

94

Bonance v Dorpzicht

Ekot´s Candida

2,31,4

2

4

1

10

Ekot’s Grymling

RS385

94

Wänga Erasmus

Wänga Sausage

3,25,4

 

 

1

1

Ekskogens Jinx

RS513

2004

Bonance v Dorpzicht

Björklundas Jasmine

 

 

 

 

1

Ekstrands Hiawatha

RS548

2006

Robijn  st Pold

Dalsgårds Corina

3,08,2

 

 

 

1

Elic of Transy

RS209

79

Normandykes Firedance

Transy Electra

 

 

 

 

1

Elo

RS335

96

Ytol

 

Rolette

 

 

1

2

4

Emil

 

 

Ej  kval

 

Ej kval

 

 

 

1

1

Emir des Girards

RS496

89

Southley Runaround

Oreade des Girards

3,16,9

 

1

1

4

Emmeros Charley Boy

x

2006

Charley v d Provincialeweg

Emmeros Dianah

 

 

1

 

1

Emmeros David

RS586

2007

Hamras Fridolf

Emmeros Nicole

 

 

1

 

2

Emmeros Dumle

RS574

2007

Cosmos

Hamras Bologna

3,35,4

 

1

 

2

Emmeros Etoile

X

2003

Emir des Girards

Hamras Finess

 

 

 

1

1

Emmeros Fantast

x

99

Dulex

Fanta

 

 

1

 

1

Emmeros Hamlet

RS515

2003

Hamras Fridolf

Elaine

2,29,1

6

4

3

14

Emmeros Jublar

RS517

 

Hamras Fridolf

Almnäs Colette

3,09,6

4

2

5

16

Emux

RS133

74

Ulex v d Mariapeel

Emilia

3,24,8

 

1

7

13

Epol

 

RS371

96

Ytol

Palotte

 

 

1

4

20

Eric v st Zwarte Hof

RS070

69

Orson v st Rodichem

Petrie v Duikershof

 

2

 

1

11

Erik v d Achterdijk

RS069

69

Alex v.d Mariapeel

Yvonne v d Achterdijk

 

 

 

1

9

Erikslunds Garanat

RS455

2002

Almnäs Sirocco

Annelunds Garcia

 

 

 

 

1

Ernst Ronaldo

Russ

580

2000

Skotte

Regatta

 

1

 

 

1

Eros v Bitterschotten

x

90

Zeger v d Amstelhof

Anne v h Hof

 

 

 

 

1

Everest Mongele

x

 

Okänd

 

 

 

 

1

1

Express Kaxe

RS180

1981

Lockinge Napoleon

Ginette

2,52,5

1

1

2

11

F - G

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fagerås Eros

Rw

43 B

73

Revel Champagne

Downland White Heater

 

 

1

 

1

Falcon

RS142

76

Eric v st Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

 

 

2

Farino

RS291

92

Annelunds Gasso

Farina

3,29,9

 

1

 

3

Feather of Marswood

RS017

59

Firebrd

Heatermaid of Marshwood

 

 

1

 

6

Felix

 

 

okänd

 

 

 

1

 

1

Felix

 

RS364

96

Äppelbo Findus

Winnie

2,20,6

1

4

3

14

Felldale Cragsman

RS498

87

Rosman of Transy

Viscountess of Marshwood

 

 

 

1

2

Ferdinand v st de Dwarsdijk

x

 

Bram v d Gathe

Sambretta L.H.

ost

 

 

1

1

Fernando v d Bosrand

RS078

70

Robby v Vogelzang

Cinderella v Pens Sacre Cour

 

 

 

 

4

Fillip Fra Helgen

 

 

okänd

 

 

 

1

 

1

Filur

RS166

79

Zeus v d Wormer

Ziede v t Loo

 

 

 

1

4

Fingal

 

 

okänd

 

 

 

 

 

1

Finnister Pluto

191SH

2000

Auchtygall Juvendor

Graciela  Lower Mailand

ost

 

1

 

5

Fireball v st Polderzich

RS485

91

Rivo v Baal

China Girl v st Polderzicht

 

1

 

1

3

Firmant v st Galgenwaard

RS076

70

Thomas v st Rodichem

Wilhelmientje v d Achterhoek

3,47,3

 

 

 

3

Firth Bracken

RS120

 

70

Fireless of  Marshwood

Golden Fern of Annadale

 

1

6

12

41

Flagg

RS085

71

Trim of Marshwood

Rosita

 

2

7

6

23

Flamenco

 

x

98

Fridhems Carl-Oscar

Flicka

 

 

 

 

1

Flameur vd Kastanjenhof

RS079

70

Bartje v Bergharen

Cherie v Kastanjenhof

 

 

 

 

1

Flinta af Jäboruder

RS358

95

Castro v Bunswaard

Carla v Daniel

 

 

1

 

3

Folke

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Frans vd Pajepoel

RS075

 

Zorro v Rijndorp

Pauke v Baak

 

 

 

1

1

Frastan v Dekema

RS333

91

Atleet v d Zandkamp

Peggy vDekema

 

1

 

1

7

Freddie

RS153

78

Ekeholms Manolo

Värends Diva

3,06,1

1

1

2

4

Fredrik

RS277

90

Dulex

Rosina

 

 

 

4

3

9

Freeman of Marswood

RS122

70

Gletness Fireman

Creole of Marshwood

 

 

 

2

11

Fridhems

Carl-Oscar

RS239

88

Jamil

Ardmair Zena

3,31,6

2

1

3

12

Fridhems

Algot

RS253

86

Jamil

Wänga Alouette

2,51,4

3

11

2

26

Fridhems Elton

RS282

90

Richard v Laren

Boltwood Quickstep

 

 

 

2

3

Fridhems Gogo

RS366

92

Jamil

Wänga Alouette

2,31,1

1

2

1

5

Fridhems Igor

RS317

94

Richard v Laren

Fridems Bambi

 

 

 

1

2

Fridhems Kim

 

RS373

96

Fridhems Elton

Ardmair Zena

 

 

 

 

1

Furi vd Vier Hoeve

 

 

Mustang v Bunswaard

Anita v Vier Hoeven

 

 

 

 

1

Furunäs Bonzo

RS269

89

Onyx v st Geerhof

Furunäs Petronella

 

 

1

3

13

Furunäs Fernando

RS258

88

Rosafir of Transy

Furunäs Petronella

 

 

 

6

17

Furunäs Jotex

RS378

97

Furunäs Fernando

Furunäs Evelyn

 

 

 

1

5

Furunäs Nelson

102SH

2001

Hormesta

Erik Viking

Furunäs Fergie

 

 

 

 

2

Furunäs Pinocchio

RS058

67

Lilleman

Harviestone Priscilla

 

 

 

 

1

Furunäs Porfyr

RS222

83

Galax

Furunäs Pandora

2,58,9

1

3

1

8

Furunäs Sahib

RS243

87

Gletness Rockall

Furunäs Panette

2,45,8

1

3

6

17

G af Krantzy

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Gaico vd Koningskamp

NL-S

980351

92

Kenneth v Bunswaard

Cunera v d Koeningskamp

 

 

 

 

1

Galant II

RS587

98

Center

Ylotte

 

2,39,6

 

6

7

29

Galax

RS138

76

Ulex v d Mariapeel

Horshag Bally

2,59,0

2

4

5

22

Garvis

RS157

78

Bartje v Bergharen

Gereldine v d Middenweg

 

 

5

2

19

Gilbert v h Lepenbos

RS670

92

Westystar v st Hoeve

Toosje v d Laar

 

1

 

 

2

Gino

RS263

90

Kärlingehults Max

Irola

3,32,4

 

1

 

5

Glader

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Gläntans Babar

RS328

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Blendola

2,57,8

2

4

2

10

Gläntans Cross

RS249

88

Almnäs Origo

Gläntans Jasmine

 

 

 

 

1

Gläntans Domino

RS314

93

Kärlingehults Orkan

Gläntans Daisy Di

2,04,6

52

47

26

148

Gläntans Fogde

RS392

97

Almnäs Origo

Gläntans Malou

3,34,1

 

 

1

5

Gläntans Jonglör

RS225

86

Annelunds Dukat

Gläntans Cindy

 

 

 

1

3

Gläntans Morendo

RS267

91

Almnäs Origo

Gläntans Pärla

2,52,3

3

5

4

17

Gläntans Norton

RS377

97

Almnäs Origo

Gläntans Nikita

 

 

1

2

4

Gläntans Pirat.

RS274

91

Kärlingehults Orkan

Furunäs Paulina

2,50,5

2

6

11

30

Gletness Rockall

RS155

73

Fireballof Marshwood

Gletness Rock Rose

 

1

3

4

18

Godeman

 

RS148

77

Kärlingehults Gutten

Shaikina

 

 

 

1

4

Golda Apache(Fi)

075 SH

97

Abbe

Tytti

1,59,3

24

26

22

86

Goofy v d Boekend

RS089

002SH

71

Corad v t Sterrebosch

Zita v d Boekend

 

 

 

 

1

Grandioos v Vries

RS553

 

Wells Fireman

Cora v Maurik

 

 

 

1

1

Gubben

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Guld av Kortedala

X

62

Diamond  of Deeracres

Tyra av Kortedala

 

 

 

 

1

Gulle

RS227

81

Kirkbridge Golden Boy

Bella

 

 

2

2

8

Gulleman

RS173

80

Dusty v d Zandsteeg

Hammarhus Fleur

 

 

1

1

5

Gunhults Pedro

RS174

80

Eric v d Zwarte Hof

Cian Garbo

 

 

1

1

9

Gurry

 

RS056

67

Guus v Bergvrede

Terry v Sassenheim

 

 

 

 

1

Guy of Sumburgh

x

 

Clothie Falcon

Gerda of Brindister

ost

 

 

 

1

H - K

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hagdala Linus

RS379

97

Plutus v Dorpzicht

Linda

 

 

1

 

2

Hagelunds Uno

121SH

2003

Onyx v st Geerhof

Cerana

 

 

 

3

 

3

Haljalan Hero

073SH

2000

Ulverscroft Tot Major

Mamman Käväänkeiju

ost

 

 

 

6

Hambo

RS146

77

Claymore

Wärnanäs Glimt

 

 

2

1

5

Hammarshus Fusk

X

91

Haighball of Marshwood

Foula of Annadale

2,52,9

 

1

 

3

Hammarshus Justus

RS47

66

Lilleman

Backhill June

 

 

 

1

5

Hamras Fridolf

RS266

87

Flagg

Wänga Sancerre

2,52,4

13

23

14

67

Hamras Hurricane

RS478

2003

Charley v d Provincialeweg

Hamras Amapola

2,45,2

 

 

2

3

Hamras Killen

RS134

75

Dusty v d Zandsteeg

Bambi

 

 

2

3

11

Haodo

RS348

93

Dollman

Hamodam

 

2,27,8

18

23

16

70

Harobar

 

95

Almnäs Baron

Harona

 

2,29,6

1

 

 

1

Harvey v Bunswaard

 

93

Lord Glom v Vliek

Deni v Bunswaard

ost

 

 

 

1

Harviestoune

Habbie

RS004

49

Balgair

Heleminta of Transy

 

 

 

1

1

Harviestoune

Ringan

RS010

56

Beachdair of Harviestoune

Harviestoune Rene

 

 

1

4

7

Harviestoune Birchdair

SPSB

3004

 

Sahib

Harviestoune

Bernadette

 

 

 

 

1

Harviestoune Celt

RS007

54

Harviestoune

Emblem

Harviestoune Susan

 

 

1

1

5

Harviestoune Mystery

SPSB

4235

 

Harviestoune

Sahib

Merry Miracle of Netherley

 

 

 

 

2

Harviestoune Signet

SPSB 1456

47

Harviestoune Pat

Satia of Transy

 

 

 

 

1

Hefaistos

034SH

88

Ivrig

Kälingehults Klarinette

ost

 

1

1

14

Heimen v Dijk

RS099

72

Leopold v d Beemster

Conny v d Dijk

 

 

 

 

3

Heinäahon Vinski

113SH

99

Vincent v Rijswijk

Rinna

2,34,9

 

 

 

2

Helmund of Transy

RS140

76

Pericles of Netherley

Helasta of Transy

 

 

2

 

10

Helmut vd Brouwerij

NL

93

Balade vd Römer

Catkin vd Brouwerij

 

 

 

 

2

Henden Emir

Kaspi

 

90

Hopstone Shoja IC

Henden Regina IC

 

 

 

1

1

Herkules

005SH

69

Twin’s Baltzar

Kålltorps Lena

 

 

 

 

1

3

Herr Valburg

031SH

89

Ivrig

Cherie-Clara

 

ost

 

3

4

34

Hesseldals Garfield

 

94

Jolly Roger of Marshwood

Gamira v h Tunn

 

 

 

1

1

Highball of Marswood

RS165

74

Fireball of Marshwood

Duchess of Marshwood

 

 

1

2

5

Hippominimus Grizzly Bear

RS261

90

Hippominimus Huggy Bear

Seva Gay Girl

 

 

1

 

2

Högelunds Janne

10SH

80

Rosolio of Transy

Hällekis Jana

ost

 

 

 

3

Hormesta Erik Viking

RS325

94

Timothy v st Geerhof

Asynja

 

 

 

1

4

Horshaga Bumbo

RS045

60

Bay Leaf of  Felbridge

Björkhaga Erika

 

 

 

3

7

Huggarebo Liston

RS231

86

Rosolio of Transy

Lisett

 

 

 

1

9

Humledals Tie Domi

RS426

2001

Wessel v d Amstelhof

Äppelbo Loka

ost

 

 

 

2

Iano

RS149

78

Firth Bracken

Yana

 

 

2

5

7

28

Ideal de Gasså

RS323

94

Annelunds Gasso

Lill-Diva

 

 

1

2

6

Ivrig

RS150

78

Firth Bracken

Emilia

 

 

 

2

5

17

Jack

S569

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Jakobin

RS127

74

Eric v d Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

2

4

21

James Herriot

RS473

2003

Kärlingehults Orkan

Salebodas Elli

 

 

 

 

2

Jamil

RS169

79

Firth Bracken

 

Amila

 

 

4

6

31

Jan Fridolf

 

 

Rosafir of Transy

Icka

 

 

 

 

1

Janko

RS162

79

Firth Bracken

Fanny

 

 

 

1

1

15

Jeppe

 

80

Zeus v d Wormer

Jessica

 

 

 

1

1

Jeppe

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

1

Jigge

RS159

009SH

79

Firth Bracken

Eluxa

 

 

3

5

22

Jikas Sue-L-Pojke

 

91

Stjärngossen

Jikas Peggy Sue

2,41,4

 

1

 

1

Jikas Sue-Perstar

RS321

90

Stjärngossen

Jikas Peggy Sue

2,42,7

2

4

8

26

Jock

RS052

66

Whisky

Eschonchan Brumas

 

 

1

 

3

Johannesbergs Noble

RS451

2002

Maxmer

Johannesbergs Ärla

3,22,9

 

4

 

6

Johnny

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

 

1

Joker av Friheten

11SH

 

81

Bemilo

Hammarhus Jolly

 

 

1

4

7

Joker N.O.

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Jokimäen Banani

177SH

2009

Celex

Chiquita II

2,31,5

 

1

1

3

Jolly Roger of Marshwood

RS215

1981

Gletness Rockall

Jolly of Marshwood

 

1

2

1

15

Jon

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Joran v d Stationstraat

095SH

94

Loki v Bunswaard

Elina v Een

3,08,0

 

2

 

2

Jösse Boy

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

1

Joytoy v st Berknes

RS503

94

Urban v Ons Genoegen

Willeke v st Berkenes

 

 

1

 

3

Jozo

RS387

98

Jolly Roger of Marshwood

Winnie

 

 

1

 

5

Junibackens Baloo

122SH

2002

Almnäs Flis

Almnäs Gabriella

3,00,0

 

2

1

6

Junibackens Lotus

RS563

153SH

2006

Jolly Roger of Marswood

Furunäs Gazette

ost

 

 

 

1

Junibackens Martini

RS427

098SH

2001

Castor v Bunswaard

Svedbackens Julia

ost

 

 

4

6

Junibackens Playboy

255SH

2010

Humledals McRattan

Junibackens Diva

3:18,8

 

 

 

1

Junibackens Rembrandt

RS533

132SH

2005

Furunäs Jotex

Lavendel

3,09,2

 

 

 

2

Jutard

Russ

 

 

 

 

 

 

 

1

Kaktus

RS508

92

Thomas v Veldstraat

Karin v d Koxkampen

2,43,9

 

 

1

1

Kalle

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

 

2

Kallelan Nokkonen

206SH

2007

Vemil

Kallelan Rentukka

2,24,7

 

1

 

4

Kanteborg Winston

100SH

2001

Paulus

Willeke v d Kemp

 

1

3

8

24

Kanteborgs Seagram’s

RS368

94

Paulus

Teresia

2,20,5

 

1

 

2

Kanteborgs Sprite

RS271

91

Gletness Rockall

Teresia

 

 

 

2

8

Kaprifolens Hassan

178SH

2007

Farino

Gläntans Edina

2,39,5

 

 

 

2

Karmin

 

RS474

2002

Center

Etima

3,31,6

1

5

5

14

Kasper

RS025

63

Harviestoune Ringan

Patrons Rila

 

3

4

1

11

Kasper I

RS336

95

Flagg

Elina

 

 

 

3

8

22

Kasperson

 

020SH

81

Kasper

Tjorven

2,30,0

 

 

 

1

Kaunisrannan Harry Potter

152SH

2008

Kantebrgs Winston

Ajoksen Hani

2,29,0

 

2

1

5

Kaunisrannan Ursus

189SH

2009

Kanteborgs Winston

Hagelunds Unixa

2,53,9

 

 

1

1

Kaupilan Eugen

 

90

Douglin

Tanja v d Gruttoweg

ost

 

 

 

2

Kaxe

RS175

 

80

Ulex v d Mariapeel

Kirkbridge Flake

 

 

5

2

12

Kevin Bunswaard

157SH

95

Edmund v d Brouweri

Bloom of Marswood

ost

 

 

1

2

King

 

 

Okänd

 

 

 

 

1

 

2

Kirkbride Beau

RS002

46

Balgair

 Bergia of Transy

 

 

 

 

1

Kirkbride Golden Boy

RS014

57

Sport of Marshwood

Kirgbride Coster Girl

 

 

 

 

3

Kismet v Bunswaard

NL-S 0666

 

Golden Fleece of Annadale

Kipper of Marshwood

 

1

 

 

1

Kjeld v Olwen

 

2000

Straturos v Boeicop

Ursela v Groenendal

 

 

1

 

1

Klockas Alexander

074SH

2000

Ytol

Enita

ost

 

1

1

4

Knock FortuneSeeker

044SH

92

Surety of Marswood

Knock Good Fortune

ost

 

 

 

1

Kompis

Fritiof

RS196

83

Botvid

 

Frida v Zoelen

 

 

6

17

53

Kompis Douglas

RS179

81

Eric v d Zwarte Hof

Frida v Zoelen

 

 

2

1

9

Kompis Mandus

RS264

90

Almnäs Origo

Frida v Zoelen

 

 

 

3

5

Kompis Roderik

RS394

95

Kanteborgs Sprite

Kompis Helga

 

 

1

1

10

Kompis Zetor

RS452

2002

Kölnäs Camillo

Kompis Unnika

 

 

 

 

1

Korholan Pinocchio

035SH

90

Kompis Fritiof

Zamora v Heeselt

ost

1

2

5

33

Korholan Zeus

038SH

92

Iano

Zamora v Heeselt

2,51,5

 

4

1

11

Kristoffer

RS095

70

Bay Leaf of Felbridge

Doris

ost

 

 

 

4

Kroonster v d Gathe

 

 

Fabian v st Brammelo

Chadette v d Gathe

ost

 

 

 

1

Kurion v d Rijsdrecht

 

95

Dirk v d Achterdijk

Elfine v d Rijsdrecht

ost

 

 

1

1

Kyllemos Oliver

RS306

93

Gläntans Jonglör

Kyllemos My

 

 

 

1

5

Kålkulla Unnric

RS376

97

Kanteborgs Sprite

Unni

 

 

 

 

2

Kålltorps Emil

RS015

57

Rossönäs Erik

Harviestoune Edie

 

1

1

1

5

Käpplinge Solero

RS654

2009

Stjernens Patrick

Asphagens Tindra

 

 

 

 

1

Kärlingehults Gutten

RS100

72

Zeus v d Wormer

Uria v h Kerkplein

 

 

1

2

8

Kärlingehults Lorion

RS156

77

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

1

 

2

4

Kärlingehults Max

RS168

78

Hassan v Bunswaard

Francis v Mozalia

 

4

7

11

30

Kärlingehults Mident

RS154

78

Bartje v Berghaaren

Wilma v Nieskenland

 

 

 

 

1

Kärlingehults Orkan

RS176

80

Bartje v Berghaaren

Dieltje v Herveld

 

4

4

6

27

Kärlingeults Pax

RS182

81

Flame v d Kastanjenhof

Dieltje v Herveld

 

 

1

1

4

Kölnäs

Gore-Tex

RS382

97

Charley v d Provincialweg

Körlnäs Bellamy

 

 

1

2

6

Kölnäs Camillo

RS301

93

Charley v d Provincialweg

Goldan Tammy

2,58,4

1

 

4

7

L - N

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

L.A. Geronimo

 

2007

Golda Apache

Klöver Olavia Af Tordmule

2,13,7

 

1

 

1

L.R. Pinochio

182SH

99

Östertorps Ametist

Irene Bomlund

2,55,2

 

 

 

1

Lakris

RS226

86

Package of Marshwood

Polly II

 

 

2

2

10

Lammenpään Chaplin

094SH

2003

Diplomat

Victoria v Driel

3,12,5

1

 

 

4

Larinkallion Taika-Jim

 

92

Pikeri

Dianella

ost

 

 

 

1

La-Sun Sami

 

87

Ruudullinen

Lotte

 

 

 

 

1

1

Legal

RS519

2003

Center

Epala

 

3,02,6

 

 

 

1

Li Lindegards Bastian

 

79

Öxenholms Sergio

Bettina of Lindegaard

ost

 

 

 

1

Liberty

RS475

2003

Center

Timmie

 

2,41,0

 

8

6

27

Lill John

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lill Prinsen

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Lilleman

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Lill-Kasper

RS186

82

Kasper

Tjorven

 

2,26,4

4

4

9

32

Linda’s Arnica M

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Linné

 

94

Lill-Kasper

Linda

 

 

 

1

1

2

Linnestofta Darth Vader

RS425

2001

Charley v d Provincialweg

Almnäs Ikea

 

 

1

3

6

Linnestofta Meat Loaf

116SH

2003

Hamras Fridolf

Linnestofta Pralina

 

 

 

1

1

Lockinge Giles.

 

 

Eschonchan Sealgair

Georgette of Marshwood

 

 

 

 

1

Lockinge Mason

RS083

71

Mystery of Luckdon

Mabel of Milton

 

 

 

 

1

Lockinge Napoleon

RS111

73

Lockinge Giles

Nutatch

3,31,9

 

4

5

34

Lögballes Kojak

155SH

95

Albert

Katitzi

 

 

 

 

2

Loke

RS094

67

Wilson v d Kortgerecht

Tonny v d Mariapeel

 

 

 

1

2

Loki v Bunswaard

 

75

Wells Fireman

Kipper of Marhwood

 

 

 

 

1

Londböle Baron

063SH

97

Korholan Pinocchio

Hambolina

3,06,3

 

 

6

13

Longfield Elwell

068SH

94

Toyhorse Wonder Boy

Clothi Heiliene

ost

 

 

 

2

Lotus

 

81

Loke

 

Björnlunds Negrita

 

 

 

1

1

Love Spring

RS298

90

Almnäs Scurry

Östertorps Ada

 

3,24,6

 

1

2

7

Lucas

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Ludde

 

 

Okänd

 

 

 

 

 

1

Ludwig II

 

89

Higball of Marshwood

Patrons Verdandi

 

 

1

 

1

Lufsen II

RS409

97

Titol

 

Loffa Desiree

2,00,9

5

3

2

16

Luitenant v d Spoorlaan

NL_S

700

 

Fritz v Vries

Barbara v st Ponderosa

 

 

 

1

2

Lukas VII

RS372

96

Mysak

Bianca

 

 

 

3

 

6

Luxus

 

 

Lowieke v B

Lady

 

 

 

 

1

1

Lyckebo Al Capone

RS304

93

Capone-Fire

Kompis Gunda

 

 

 

 

1

Lyktans Primus

119SH

2004

Watson v Bunswaard

Dalsgårds Bellamie

2,43,3

 

 

1

6

Magic’s Fritz

RS293

90

Paul v d Papenhoeve

Pearle

3,09,9

1

1

1

3

Maistro v Dorpzicht

 

 

Scurry of Marswod

Maydewe of Winwick

ost

 

1

 

1

Majority of Crooksburry

 

 

Royal Mint of Inkpen

Merry Maid of  Netherley

 

 

 

 

1

Make My Day

RS340

95

Dalton v d Voorstraat

Gunhults Vilma

 

 

 

1

2

Måna’s Ron

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Måne

RS115

73

Dust v d Zandsteeg

Atinka v d Boerlaan

 

 

 

1

4

Manfred

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

1

Månstorps Ice

 

2003

Gläntans Domino

Äppelbo Piga

 

1

 

 

1

Månstorps Quatro

RS741

2011

Gläntans Domino

Belinda

2,03,5

 

1

 

2

Mantelli II

033SH

89

Ivrig

Little Bomlund

 

 

 

 

2

Marculix

RS284

92

Kärlingehults Max

Cindirella

 

 

 

1

6

Mariebols L:e Hugo

 

2005

Borax v Silbersee

Chimene

 

 

 

 

1

Mariner of Woodbury

 

 

Southley Sunspot

Kelpie of Woodbury

 

 

 

 

1

Mark v d Vleer

 

 

Headmaster v Spuitjesdom

Black Chiffon of Marshwood

 

 

 

 

1

Mark v st Lanagelo

 

76

Firo v d Vennen

Contessa of Winwick

 

 

1

1

3

Markis

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Marquis of Netherley

RS006

53

Arviestoun Beau

Madcap of Netherley

 

 

 

 

1

Mässeboda Frigg

 

84

Kärlingehults Max

Rosa-Lill

 

 

 

 

1

Mässeboda Rossman

RS163

76

Näsets Curry

Rosa-Lill

3,39,0

 

 

 

6

Maurice vd Horst

NL-S

757

 

Susonby Spartan

Goldan Maris

 

 

1

 

1

Maurits v Boeicop

 

 

Xavier v Neer

Telstar of Marshwood

ost

 

 

 

1

Max II

 

74

Max Aabybro

Clementine v d Leviet

ost

 

 

 

2

Maxmer

RS347

89

Kärlingehults Max

Hammarhus Merry

2,07,6

22

33

31

107

Maxta Auditor

 

90

Max II

Tanja v d Eppenzolder

ost

 

1

 

1

Michello

 

91

Douglin

Piparminttu

 

ost

 

 

 

1

Midas v Bunswaard

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Migo

RS189

82

Firth Bracken

Idylla

 

 

1

5

1

10

Mikko af Nörvang

 

96

Waulkmill Shian

Mona-Lisa af Nörvang

 

 

 

1

1

Milky Way

RS341

94

Annelunds Gasso

Johanslunds Evita

 

 

1

 

1

Mini-Killen

 

8

Erik vs Zwarte Hof

Gunhults Dolly

 

 

 

 

 

1

Minus

 

88

Annelunds Dukat

Mia

 

 

 

 

1

Miro

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Morion

Russ

285

72

Dorn

Fomina

 

 

1

 

1

Mossagubben

 

91

Almnäs Sirocco

Sabina

 

 

 

 

 

1

Mount Zuba

 

90

Mohrchen

 

Quitte

ost

 

 

 

1

Mulle

 

 

Ej registrerad

 

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Mulle av Friheten

 

81

Bemilo

Hammarhus Malin

ost

 

 

 

1

Munter

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Musse Pigg

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

Mysak

RS286

92

Almnäs Ra

Hamly

 

 

 

 

5

Nalle

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

Nalle Bo Bongo

 

 

Okänd

okänd

 

 

 

 

1

Nalle Puh

RS091

71

Vitalist vt Metz

Rosella v Deventer

 

 

2

2

10

Napoleon

RS137

76

Flameur v d Kastanjenhof

Grina

 

 

1

 

2

Narco v d Uitweg

NL-S 812

 

Coen v Neer

Octavia of Dewland

 

 

 

 

1

Näsets Curry

RS053

66

Kirkbride Golden Boy

Kirkbride Celary

 

 

 

 

6

Näsets Jack

RS092

 

Kirkbride Golden Boy

Jewel of Marswood

 

 

 

1

5

Nashes Sage

 

 

Lakeland Gleam

Southley Thyme

 

1

 

 

1

Näsvallens Pyrit

RS411

99

Furunäs Porfyr

Hoksels Pyrola

 

 

 

1

2

Navigator Liebas

 

98

Joytoy v st Berknes

Farinda v d Noord

 

 

 

 

1

Nelantines v d Groote Word

 

81

Koerty v st Olyhof

Dawn of Abbey

 

 

 

1

1

Nemphlar Chinzano Blue

090SH

97

Mountrosse Blue Chip

Copper coin of Thanet

ost

 

 

1

1

Neptan

 

RS579

2005

Epol

Timmie

2,52,1

 

1

 

1

Nero v d Olde Maten

RS313

77

Rosson of Transy

Wells Ermina

 

 

1

3

15

Newcomer v Spuitjesdom

NL-S

754

77

Hassan v Bunswaard

Gemain v Breyvin

 

 

 

1

1

Newton v Dorpzicht

RS384

77

Rosson of Transy

Fluke of Marshwood

ost

 

1

 

3

Nicky v d Hoek

NL-S

741

 

Ivo v Tilburg

Hanny v Gemert

 

 

 

1

1

Nightingales Black Ace

RS604

2008

Pavarotti

Almnäs Kitty

 

 

 

 

1

Nikodemus

RS529

2005

Pompe

Hilma

 

 

 

 

2

3

No Fear vd Römer

RS553

98

Friso v Heuvelshof

Heideroosje vd Römer

 

 

 

 

1

No Problem T.D.

 

98

Spirit v st Volmoed

Kamilla v d Tolberg

ost

 

 

 

1

Nocturne af Jäboruder

RS406

98

Mustang v Bunswaard

Just Me v st Wainum Wisholt

ost

 

 

1

4

Nomad G

 

Russ

424

87

Inter

Olga

 

 

 

1

1

Nords Isak

133SH

2006

Äppelbo Flash

Furunäs Irene

 

 

 

1

 

1

Norrskenets Grim

 

97

Charley v d Provicialweg

Heds Ginger Ale

2:15,1

 

1

1

2

Nyhagens Marlon

RS408

127SH

99

Lyckebo Al Capone

Nyhagens Marilyn

ost

1

 

2

8

O - S

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oberon v st Volmoed

NL-S 780

 

Koert v st Olyhof

Dawn of Abbey

 

 

 

 

1

Olympus

RS315

92

Kärlingehults Orkan

Bilas Nelly

 

 

 

1

5

Omar v d Lange Haar

 

99

Gelder v Zuylichem

Esmeralda v U-Nuova

ost

 

 

 

1

On The Rocks of Marshwood

NL-S 808208

79

Gletness Rockall

Pauline of Marshwood

 

 

1

 

1

O-Ne v d Heuvelshof

099SH

99

Helmut v d Brouweri

Jolinde v d Heuvelshof

3,30,2

 

 

 

2

Sonny Boy (no)

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Onyx v st Geerhof

RS204

78

Scurry of Marshwood

Gieneke v st Geerhof

 

3

5

7

38

Opal

 

 

 

Ej kvalificerad

Ej Kvalificerat

 

 

 

 

1

Opan

RS223

84

Firth Bracken

Sippan

 

 

1

7

10

40

Oskar

RS433

90

Center

Ilona

 

 

2

12

6

27

Oskar II

 

91

Botvid v Manefred

Sindy

3,25,6

 

1

1

3

Ossiär

 

 

 

Firth Bracken

Harlette

2,35,2

 

 

 

1

Package of Marsahwood

RS064

64

Spook of Marshwood

Baggage of Marshwood

 

 

 

 

1

Park View Grit

RS201

80

Comus of Houlland

Park View Miss Muffet

 

 

 

 

2

Parlington Pimpernell

RS250

82

Sedgehill Pickless

Parlington Caramel

 

 

 

 

4

Patrons Domino

RS005

52

Diebtish

Tyra

 

 

 

 

1

Patrons Kasper

 

57

Marquis of Netherley

Patrons Rosina

 

 

 

 

1

Patrons Murkel

RS132

75

Stor-Johan

Patrons Viveka

 

 

3

2

7

Patrons Schack

 

53

Diebitsch

Grålla

 

 

 

1

1

Patrons Vivol

RS012

56

Diebtish

Viva

 

 

 

 

1

5

Patrons Winkler

RS088

71

Stor-Johan

Viva

 

 

 

1

6

Paul v d Papenhoeve

RS185

79

Grandioos v Vries

Marijke v h Oranjenplein

 

 

5

7

26

Paulus

RS251

89

Jolly Roger of Marshwood

Paulien v h Oranjeplein

 

4

3

4

13

Pavarotti

RS383

97

Fredrik

Stacy

 

 

1

1

1

4

Pee-Peen Protoni

059SH

93

Atomi

Rose v d Voorstraat

ost

1

1

1

6

Pelle

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

2

Pemboa Spanish Gold

RS216

82

Southley Redsin

Southley Gold Leaf

 

 

3

9

20

Peppar

 

81

Tuffis

Pernilla

 

ost

 

 

1

2

Pepsi

RS396

94

Dollman

Giffy

 

2,39,5

1

3

 

6

Percy of Netherley

RS037

61

Harviestoun Ringan

Harviestoun Polly

 

 

1

1

8

Periigueux v Isala

 

2000

Libero W v d Hertraksestraat

Anja v h Wald

 

 

 

1

1

Peter O’pan

053SH

95

Opan

Maman Kulta-Hippu

ost

 

4

6

24

Pibroch of Netherley

 

62

Golden Glory of  Netherley

Merrylegs of Netherley

 

 

 

 

1

Picard v Lienden

9134

 

okänd

 

 

 

 

 

1

Pikeri

 

88

Ruudullinen

Lotte

Ost

 

 

 

 

1

Pinocchio

RS046

64

Kålltorps Emil

Blixtra

 

 

 

 

 

5

Pio

 

 

Ej kvalificerad

Ej kvalificerat

 

 

 

 

1

Plutus v Dorphzicht

RS220

79

Light v d Vuurback

Highfield Senga

 

4

2

3

30

Polle Bomlund

 

88

Napoleón I´´

Perfection of Methven

 

 

 

 

1

Pompe

RS450

2000

Center

Bonita

 

 

 

1

2

4

Pontus

RS116

73

Zeus v d Wormer

Dola  d Eikehof

 

1

1

2

6

Pontus II

 

73

Ulex v d Mariapeel

Pavona

 

 

 

 

1

Prince

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Prinsen

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

2

Prinze Friendley

 

89

Prinz

Poppi

Ost

 

 

 

 

1

Promisehill Moonshine

106SH

2005

Joytoy v st Berknes

Moonlight v Hoeve Eelwerd

3,07,8

1

4

3

12

Punch

 

 

Okänd

Okänd

 

 

1

 

1

Putte

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

1

3

Quatro of Sunnydale

056SH

88

Hoe of Housabister

April of Belmont

ost

 

2

4

12

Ralph vh Heidseveld

RS199

80

Leopold v d Strengstraat

Marielle v h Heidesveld

 

 

 

1

3

Rasmus

Russ

 

80

Hubertus

Rigmor

 

 

1

 

2

Rasmus II

RS357

93

Dollman

Penny

2,12,7

9

13

7

30

Recent

 

RS619

2008

Center

Ylotte

 

 

 

1

3

Refol

 

x

2008

Center

Flora

2,45,9

 

1

 

1

Repelsteeltje vd Kersenhof

RS177

80

Cola of Little ”H”

Maja v d Kersenhof

 

 

 

 

4

Riccardo vd Langenhorst

RS531

2001

Libero W. v Hertraksestraat

Karin vd Mulder

 

 

 

 

1

Richard v Laren

RS193

80

Cola of Little ”H”

Laura v d Poelwijklaan

 

 

 

1

4

Rimo

006SH

79

Ekeholms Manolo

Rosina

 

 

1

5

15

Ringo

RS299

93

Almnäs Scurry

Roslyn

 

 

 

 

1

3

Robban

 

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

1

Robertino

RS096

71

Teunis v d Steenen Poort

Robertina

 

 

 

1

4

Robijn  v st Polderzicht

RS528

2001

Lars v d Reiterrsweide

Marel v st Polderzicht

 

 

1

3

5

Rockoness

 

89

Jolly Roger of Marshwood

Persilja

 

1

 

 

1

Rolf

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Ron of North Wells

 

89

Firkin of Luckdon

Rosette of Luckdon

 

1

 

 

1

Roope

 

79

Rosenway

Dusessi

 

ost

 

1

 

1

Rosafir of Transy

RS066

68

Rosethorn of Transy

Rosemary of Transy

 

 

1

2

11

Rosenbergs Campino

216SH

2006

Maxmer

Co-Co

2,31,0

 

 

1

1

Rosenbergs Haodino

246SH

2005

Haodo

Alette

2,26,5

 

1

1

3

Rosengårds Gimmic

 

96

Capone-Fire

Candy

 

 

1

 

1

Rosenhagas Duke

 

93

Lakris

Mirja

 

 

 

 

1

Rosenhagas Electron

RS345

94

Valentijn v d Amstelhof

Rosenhagas Agnes

 

 

 

1

1

Rosenhagas Henri Martini

RS441

97

Timothy v st Geehof

Rosenagas Agnes

 

 

 

 

1

Rosenhagas Lyric

RS484

2001

Lakris

Furunäs Benita

 

 

 

 

2

Rosenway

RS118

001SH

 

72

Rouge Dragonof Deeracres

Isabell

 

 

 

 

4

Rosethorn of Transy

 

58

Auditor of Neterley

Rose Petal of Transy

 

 

 

1

1

Rosolio of Transy

RS063

62

Hescott of Transy

Rosira of Transy

 

2

 

 

5

Roson

RS329

93

Paulus

Kolviks Rosette

 

 

3

4

14

Ross of Transy

RS124

65

Martain of Netherley

Rosaria of Transy

 

1

 

1

3

Rossmons Jackmani

RS445

2002

Damit

Furunäs Duxette

 

 

 

2

3

Rosson of Transy

RS599

70

Pericles of Netherley

Rosaria of Transy

 

 

 

 

2

Rouge Dragon of Deeracers

RS032

53

Avening Caramel Cream

Miss Muffet of Deeracres

 

 

 

1

2

Roy

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Roy v Bunswaard

RS184

80

Rosson of Transy

Heloise v Bunswaard

3,59,4

 

1

2

15

RP-Amigo

048SH

90

Thomas v d Veldstraat

Zelinda v st Dijkzicht

3,01,1

 

3

6

22

RP-Blackrock

039SH

91

Onyx v st Geerhof

Cerana

 

 

 

1

2

RP-Chocolate Eyes

040SH

92

Vincent v Rijswijk

Hanna III

ost

 

5

2

19

RP-Gangrock

061SH

96

RP-Blackrock

Zelinda v st Dijkzicht

ost

 

2

 

7

RP-Gladiator

057SH

96

Vincent v Rijswijk

Cerana

 

1

1

5

12

RP-Hale Bopp

060SH

97

Onyx v st Geerhof

Cerana

2,41,3

2

3

3

18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Röde Nalle

 

74

Jocke

Eleonora Domino

3,30,8

 

 

 

1

Röde Orm

 

90

Eric v d Zwarte Hof

Dolly

 

 

 

 

1

Röding

RS405

96

Fridhems Algot

Meta

 

2,26,5

2

9

1

14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sack

 

 

 

 

 

 

1

 

1

Said

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Salmiak

 

RS191

82

Jakobin

Polly II

 

 

 

 

3

Salut III

140SH

2005

Ytterhalls Kanon

Ytterhalls Evita

ost

1

1

 

7

Samuraj

 

2001

Furunäs Sahib

Kazimia

 

 

 

 

1

Sandbackas PaulNewman

RS544

2006

Shirehill  Gold Cracker

Pearl v ’t Heut

 

 

 

 

1

Sander Provinceweeg

RS680

2002

Harvey v st de Veldmart

Estella vd Provincialweg

 

 

1

 

1

Schamells Supersonic  (N)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Schamil

RS272

90

Jamil

Schaikina

 

 

 

2

1

5

Scotlands Mac

 

48

okänd

 

 

 

 

 

1

Seaspur Custard Cream

RS520

98

Birshwood Mandarin

Giltspur crumble Cream

 

 

 

 

1

Senateur v d Veldstraat

RS194

81

Flash of Haybrake

Roseleaf of Huston

 

 

2

5

23

Shappe

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Shejk

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

1

 

1

Shettis

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Silkesvarten (N)

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Silver

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Silvestern v h Oranjeplein

 

 

Grandios v Vries

Newton Sweet Juliet

 

 

 

1

1

Sinjeur v d Amstelhof

 

81

Newton v Dorpzicht

Orchidee v Spuitjesdom

 

 

 

 

1

Sir Douglas

RS310

91

Paul vd Papenhoeve

Glittra

2,57,6

7

9

5

25

Sjöängens Rival

RS434

97

Damm

Sjöängens Romance

 

 

 

 

4

Skäpperöds Asterix

RS183

81

Abbe

Skäpperöds Skrållan

 

 

1

 

4

Skäpperöds Fidas

027SH

86

Skäpperöds Asterix

Romance

 

 

 

 

1

Skäpperöds Jason

RS285

90

Abbe

Skäpperöds Skrållan

 

 

 

3

8

Skäpperöds Orion

RS339

95

Roy v Bunswaard

Skäpperöds Kassiopeja

 

 

 

 

3

Skärgårdens Onassis

RS613

2009

Riccardo vd Langenhorst

Smevallens Indra

 

 

 

 

1

Skärgårdens Roosevelt

RS697

2011

Riccardo vd Langenhorst

Smevallens Indra

 

 

 

 

1

Skattens Crut

RS330

93

Capone-Fire

Almnäs Ariette

 

 

1

 

3

Skerry v Geldersoord

 

 

Helmut v d Brouwerij

Nanette v Geldersoord

 

 

 

 

1

Skinnfaxe

 

52

okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Skovgaard Camelot

RS705

2003

Shirehill Gold Cracker

Yonne vd Waterstraat

 

 

 

1

1

Skovlundens Lightcrystal

101SH

95

Rock Crystal of Marshwood

Kirkstall Lieth

 

 

 

1

3

Slättens Bethoven

RS535

2005

Slättens Madgic II

Musette v Suitjesdom

3,09,8

 

1

 

1

Slättens Madgic II

RS386

98

Almnäs Origo

Dalsgårds Marielle

 

 

1

2

5

Smedens General

 

97

Smedens Remington

Daizy

 

1

 

 

1

Smedens Presto

 

92

Stjärngossen

Molly

2,24,4

3

 

1

4

Smedens Remington

RS464

99

Haodo

Amelie

2,30,8

4

9

6

24

Smedens Rival

RS466

96

Gläntans Morendo

jasmin

2,07,4

3

10

10

26

Smedjenäs Edvind

RS295

90

Richard v Laren

Doris

3,07,0

1

1

1

3

Smevallens Arrgonaut

RS341

95

Bravo v Spuitjesdom

Brendav d Karissteeg

 

 

1

 

1

Smevallens Bonsai

RS365

96

Capone-Fire

Agree´s Appelblossom

 

 

1

1

4

Smevallens Galant

088SH

2001

Capone-Fire

Pieta v Kleynwijk

 

1

 

 

4

Smevallens Hijacker

139SH

2002

Ytterhalls Kanon

Agree v Spuitjesdom

 

 

 

 

1

Smevallens Royal

RS331

93

Roy v Bunswaard

Agree v Spuitjesdom

 

 

 

 

3

Snobbe

RS614

2009

Galant

Noblesse

 

 

 

 

1

1

Sofy’s Baloo

049SH

94

Opan

Soffy v d Bus

 

2,55,4

 

2

2

6

Solid Gold of Balintore

 

 

okänd

Okänd

 

 

 

1

1

Sörby’s Matteus

RS303

92

Aron

Sandra

 

 

 

1

4

Southfildgate Goldstrike

DKSH 358

94

Maundy Boy of Soutfieldgate

Tyros Goldilocks

 

 

 

 

1

Southley Bilberry

 

95

Prancer of Methven

Southley Mignonette

 

 

 

 

1

Southley Rocky

NL-S 982

 

Southley Redskin

Southley Rosina

 

 

 

1

1

Southley Runaround

 

 

Timogen of Hutton

Southley Lavender Blue

 

 

 

 

1

Spex S

RS354

96

Brunte

Silla

 

 

 

2

1

5

Standsure Mornng

RS105

67

Ardmair September Saterlight

Vivian of Berry

 

 

 

 

1

Stelgale of Transy

RS178

74

Rosetaupe of Transy

Stellora of Transy

 

 

1

1

5

Stelmor of Transy

RS123

56

Joseph of Marshwood

Stelfreda of Transy

 

 

 

 

1

Stenstugu Dunder

RS583

2005

Dollman

Lyktans Heidi

2,13,0

 

 

1

2

Stjärngossen

 

RS210

79

Prons Murkel

Anja v Drunen

2,38,7

5

21

16

57

Stjernens Opus

 

 

Liam of Borgie

LL.Lindegårds Oloroso

 

 

 

 

1

Stjernens Orion

058SH

94

Liam of Borgie

LL.Lindegårds Oloroso

 

1

 

 

3

Stjernens Patrick

RS443

2001

Soutfield Goldstrike

Paradisets Petrine

 

 

 

1

1

Stor Johan

RS013

56

Diebtish

Docka

 

 

 

1

 

2

Stormtorpets Taizon

RS412

96

Fridhems

Carl-Oskar

Pärlis

2,44,2

 

 

 

4

Stronsay of Wilverley

RS067

68

Eschonchan Sealgair

Eckington Mignoette

 

 

 

 

2

Surprice v Dorpzicht

 

 

Newton v Dorpzicht

Strathbogie Merry

 

 

 

 

1

Svarten

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Svinto

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

1

1

Symondsburry Tartar

Rwm

 50

88

Symondsburry Skipper

Symondsbuy

Tafetta

 

1

 

 

1

Symphatil Darkness

065SH

98

Nero v dOlde Maten

RP-Daffodil

2,57,1

 

 

 

3

T - Ö

Hingst

Nr

Född

Far

Mor

Eget rek

Antal avkommor  snabbare än

 

 

 

 

 

 

2,30

2,45

3,00

Tot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tapolan Hugo

046SH

93

Onyx v st Geerhof

Lima

 

 

4

5

13

Tarzan

 

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Tarzan v Dijkzicht

 

 

Spotlight of Marshwood

Olga v Maren

 

 

 

1

1

Teddy Boy of Longacre

RS192

82

Fairy

Regent

Chatsworth Belinda

 

 

 

1

6

Teddy III

 

91

Charlie

Cindy

 

 

 

1

1

Telstar of Southley

RS061

68

Wells Gold Dust

Kirkbride Golden Moon

 

 

 

 

2

Teodor

 

 

No

 

 

 

1

 

1

Terry Jack

 

83

Näsets Jack

Victoria

 

 

 

 

 

1

Teunis v d Steenen Poort

RS020

61

Gradus v d Dalk

Pinksterbloom v Spuitjesdom

 

 

 

2

10

Texas King Cowboy

 

88

Dennis

Peggy

 

 

1

 

1

Thabor v h Hof

NL-S

877

 

Nero v d Olde Maten

Princess v h Hof

 

 

 

 

1

Thomas v d Veldstraat

RS242

82

Heraut v Bunswaard

Petra v d Schoonstraat

 

2

5

7

31

Thomas v st Rodichem

NL_S

353

 

Orson v st Rodichem

Patricia v st Rodichem

 

 

 

 

1

Thunderstorm

RS407

98

Almnäs Ulex

Yllet

 

 

 

 

1

2

Timothy af Jäboruder

RS468

2003

Nocturne af Jäboruder

Ylona v d Herenweg

 

 

 

1

1

Timothy v st Geerhof

RS200

82

Newton v Dorpzicht

Rosie of Transy

 

 

 

5

19

Tintin av Friheten

 

79

Bemilo

Hammarhus Jane

 

 

 

1

1

Titan

RS172

030SH

80

Tuffis

Titti

 

 

1

1

2

14

Titol

RS241

88

Kärlingehults Max

Kirkbride Flake

2,39,7

9

16

16

64

Tjabo

RS090

71

Wärnanäs Soldan

Birgitte v Hoevelshoff

 

 

 

1

3

Tomtagårdens Widar

 

2010

Castor v Bunswaard

Wilma

 

 

 

 

 

Tomtebo Elvis

RS307

93

Wänga Erasmus

Bonita

 

 

 

 

1

Tonic

RS117

73

Diaond of Deeracres

Tonnie v Bussum

 

 

 

1

2

Top Hat of Lindegaard

RS072

68

Eckington Knoydart

Bettina af Lindegaard

 

 

 

 

1

Topper v d Kortenhof

 

2003

Napoleon v d Kortenhof

Belladonna v st Brammelo

 

 

1

 

1

Torne Dick

SPR

10/52

52

Scotland Mac

Bonnie Lass

 

 

1

 

4

Torne Harris

RS030

63

Bay Leaf of Felbridge

Harviestoun Edie

 

 

 

 

1

Torne Palomino

 

56

William

Torne Dolly

 

 

 

 

1

Toy

RS346

93

Almnäs Ulex

Tilla

 

 

 

2

2

8

Toyhorse Pepperpot

 

85

Toyhorse Ermine Toes I

Toyhorse Guzu of Kirkholm

 

 

 

 

1

Tranegildes Ivanho

 

2000

Furie v d Schaapskooi

Bella Trankilde

 

 

1

 

1

Trim of Marshwood

RS026

63

Trigger of Marshwood

Wells Firefly

 

 

 

 

1

Tristan L.H.

 

 

Kismet v Bunswaard

Gonda v Strobes

 

 

 

 

1

Trollet

 

 

 

Ej Kvalificerad

Ej kvalificerat

 

 

 

 

1

Troy af Sörtå

 

 

 

 

 

 

 

1

2

Tudor

RS645

2010

Kasper

Juliana

 

 

 

 

1

5

Tuffis

RS131

75

Dusty v d Zandsteeg

Atinka bv d Boerlaan

 

 

 

 

6

Tummeliten

 

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Tunstas Domingo

RS297

92

Jolly Roger of Marshwood

Veronica v d Rochhausstraat

 

3

1

1

12

Tuntematen Ori

 

 

Okänd

okänd

 

 

 

 

1

Turbo Magic c Kastanjehof

 

2003

August v d Kosterweide

Jonkvrouw v Veldzicht

 

 

 

 

1

Tutina

 

89

Herkules

Beata

 

 

 

1

1

2

Twan v d Langendijk

 

82

Gandioos v Vries

Karola v d Langendijk

 

 

 

 

1

Twin’s Baltzar

RS019

60

Lilleman

 

Patrons Doll

 

 

1

1

5

Ubris v Offen

 

 

Supreme of Marshwood

okänd

 

 

 

1

1

Udor

 

 

 

 

 

 

 

1

1

Ulex v d Mariapeel

RS034

62

Spotlight of Marshwood

Mies v d Mariapeel

 

 

 

2

4

Ulrik

RS245

87

Richard v Laren

Ulonka v d Heuvelkamp

 

 

 

 

1

Ulver L.H.

NL-S

895

 

Kismet v Bunswaard

Gonda v Vries

 

 

 

 

1

Ulvercroft Harvest Moon

 

 

Tirrick of Waterloo

Ulverscroft Honey

 

 

 

 

1

Ulverscroft Tiggie

051SH

93

Ebony Rhu

Highfield Tania

 

 

 

 

1

Ulverscroft Tot Major

047SH

94

Handfuof Berry

Megan of Scotia

 

 

 

1

2

Ulverscroft Tot Sunshine

RS205

80

Ulvercroft Tot Timbrill

Ashorne Sunbeam

 

 

 

 

1

Ulverscroft Walter

052SH

93

Guy of Sumburgh

Wendy of Dandes

3,18,3

1

1

3

11

Upplundas Columbus

RS470

2001

Haodo

Filone

 

 

 

 

1

Uron v d Römer

RS525

2004

Balade vd Romer

Melodie vd Römer

 

 

 

1

2

Usvaniityn Hemuli

125SH

2006

Opan

Juliet

 

 

2

9

18

Usvaniityn Jesse

248SH

2011

Usvaniityn Hemuli

Almnäs Tamara

3,01,9

 

 

 

2

Usvaniityn Lordi

126SH

2006

Furunäs Bonzo

Ekskogens Inra

3,37,3

 

 

1

2

Utrol

RS391

97

Ringo

Lilissi

 

 

 

 

1

2

V.V. Aku

 

2006

Gerrol  v d Römer

Roos v H. Vrij

 

 

 

 

1

V.V. Apollo

 

83

Gletness Rockall

Odette v h Oranjeplein

 

 

 

 

1

V.V. Jyty

 

87

Rosenway

Vicky v’t Heidenschap

 

 

 

 

1

V.V. Madison

 

90

Wessel v d Amstelhof

Beatrix v Veelust

 

 

 

1

1

V.V. Mortti

 

90

Herkules

Noortje v Kerkzicht

 

 

 

 

1

Valdor

RS349

90

Almnäs Ra

Jasmine

 

2,30,7

 

1

4

7

Valentijn v d Amstelhof

RS260

83

Rosson of Transy

Julie of Marshwood

 

 

3

4

13

Valentino

RS308

92

Wessel v d Amstelhof

Agree v Spuitjesdom

 

2

3

11

45

Valentino II v Ellernbrook

DE

2001

LP Vintaro

Pretty Woman

 

 

 

 

1

Veggerbys Loch Morie

144SH

2003

Veggerbys Loch Lochy

Stefanie Bomlund

 

 

 

1

6

Vemil

RS350

90

Almnäs Ra

Emilia

 

2,22,5

4

 

5

13

VeranoLee v d Zandkamp

150SH

2004

Pybe v st d Toekomst

Nora Lee v d Zandkamp

 

 

 

1

4

Vetebulle

069SH

99

Kaxe

Blåsippa

 

 

 

1

6

11

Viala Erker

RS062

68

Harviestoun Ringan

Rossönäs Eva

 

1

1

4

15

Victor v Slipshof

RS022

62

Piou v Neer

Kalenie v Eghel

 

 

 

 

1

Victor v Stepelo

141SH

2004

Edmund v d Brouwerij

Omni Rose v Stepelo

ost

 

 

 

1

Viktor Mininski

 

88

Dusty v d Zandsteeg

Vera v Grensszicht

 

 

 

 

1

Vincent

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

1

 

1

Vincent De

 

97

 

Viskan

Kessy

 

 

1

 

2

Vincent v Rijswijk

025SH

83

Orchis v d Sandberg

Rozalinda v Rijswijk

 

 

3

12

38

Vinjett

 

99

Lyckebo Al Capone

Kärlingehults Vilett

 

 

 

 

1

Vinkelbodas Ivar

RS287

92

Winstyon v Maaszicht

Botilda

 

 

 

 

2

Vintaro

 

 

Viskan

Cilly

 

 

 

1

 

1

Viscount of Catchpool

 

 

Ichworth Vanquish

Wildmore Julie

 

 

 

 

1

Vital

 

 

85

Vitalist vt Metz

Nallebo Manda

 

 

 

 

1

Vitalist v Metz

RS023

62

Oscar v Beuningen

Mien vv d Beente

 

1

 

 

6

Vivaldi

RS442

2000

Valdor

Aniara

 

 

1

 

 

1

Waleca

 

 

Okänd

Okänd

 

 

 

 

 

1

Walter v ‘t Kleine Weitje

 

2005

Nelantines v d Groote Woerd

Helicinthus vd Schaapshoeve

 

 

 

 

1

Wänga Erasmus

RS254

86

Östertorps Dagobert

Wänga San Soucie

2,56,5

 

 

3

10

Wänga Fridolin

RS229

87

Östertorps Dagobert

Wänga San Soucie

3,08,3

1

1

 

6

Wärnanäs Magnus

RS080

71

Trim of Marshwood

Magnolia of Shergold

 

 

1

1

9

Wärnanäs Soldan

RS028

63

Harviestoun Habbie

Säfstaholms Sraya

 

 

 

 

5

Watson v Bunswaard

RS244

84

Stelmor of Transy

Rosada of Transy

3,31,8

 

1

1

9

Waulkmill  Mckay

037SH

91

Waulkmill Mc Laren

Ona of Wilverley

 

 

 

 

1

Waulkmill Mc Laren

RS311

 

Leo of Wilverley

Tannera of Waulkmill

 

 

1

1

2

Wells Gold Dust

 

 

Wells Gold Link

Wells Petronella

 

 

 

 

1

Werner v d Kastanjehof

 

84

Luitenant v d Spoorlaan

Patricia v st Johanna

 

 

 

1

1

Wessel v d Amstelhof

RS235

84

Rosson of Transy

Paula of Marshwood

 

 

 

3

8

Whitetails Colour Contrast

 

 

Lythwood Tommy-Gum

Westbrook Greymist

 

 

 

 

1

Wikners Wilhelm

089SH

2000

Clay

Vicky v d Mussenberg

 

 

 

1

1

Wilfred v d Oudewaard

RS027

63

Olivier v Tiel

Oro v d Vennen

 

 

 

 

4

Wilfred vd Zandhoeve

RS555

2005

Frisco v Heuvelshof

Anke v st Brammelo

 

 

 

 

2

Wille

 

 

okänd

okänd

 

 

 

 

1

William

 

 

 

Ej registrerad

Ej registrerat

 

 

 

 

2

William af Jäboruder

RS534

2005

Friso v Huevelshof

Arabesque v Spuitjesdom

 

 

1

1

2

Windy

 

 

Longmead Shooting

Twopence of Checkley

 

 

 

 

1

Winston L.H.

NL-S 925

 

Kismet v Bunswaar

Juggle of Marshwood

 

 

 

1

1

Winston v Maaszicht

RS236

84

Boltwood Gold Plate

Waterfrets Angela

 

 

 

 

4

Ymir v st Rodichem

RS040

64

President of Marshwood

Patricia v st Rodichhem

 

 

 

 

1

Ytol

RS276

91

Almnäs Sirocco

Thuya v d Middelwaard

 

4

4

7

32

Ytterhalls Frosson

043SH

92

Timothy v st Geerhof

Ytterhalls Akleja

 

2

10

10

34

Ytterhalls Inferno

RS362

95

Watson v Bunswaard

Ytterhalls Akleja

 

 

 

 

1

Ytterhalls Kanon

RS380

97

Watson v Bunswaard

Ytterhalls Akleja

 

 

 

2

5

Ytterhalls Mistral

RS400

99

Capone-Fire

Ytterhall Evita

 

 

 

3

6

Zac

 

97

Valentijn v d Amstelhof

Zusanne v st Johan

 

 

 

 

1

Zeb

 

RS438

2000

Smevallens Royal

Jeriza

 

1

 

 

1

Zentor

RS562

2007

Furunäs Jotex

Svedbackens Julia

 

 

1

1

8

Zetim Macko

 

87

Dolk

 

Quina

 

 

 

 

1

Zeus v d Wormer

RS048

64

Randolph v d Tobbensdijk

Sonja v d Noordenweg

 

 

 

1

2

Zimroth v st Olyhof

RS041

64

President of Marshwood

t-Henriette v d Nijhof

 

 

 

 

3

Zoogin

RS356

95

Componist v d Römer

Dixy

3,11,7

 

 

 

1

Zorba of Grutness

076SH

96

Noggin of Quendale

Toffee of Grutness

 

 

1

2

8

Zorro Boy

 

89

Onyx v st Geerhof

Cinderella

2,27,7

 

 

 

1

Zorro v d Weerd

RS036

64

Pegasus v t Groenewoud

Rita v d Weerd

 

 

1

2

6

Zorry

RS419

97

Watson v Bunswaard

Tösen

 

 

 

1

1

Äppelbo Findus

RS289

92

Timothy v st Geerhof

Äppelbo Semla

 

1

 

 

2

Äppelbo Leo

RS420

2000

Äppelbo Triton

 

Äppelbo Nigra

4,03,3

 

2

1

3

Äppelbo Pastillo

RS309

92

Timothy v st Geerhof

Polly III

 

 

 

 

2

Äppelbo Triton

RS342

95

Wessel v d Amstelhof

Tequila

 

 

 

 

1

Östertorps Ametist

023SH

86

Lockinge Napoleon

Coral

 

 

 

 

4

10

Östertorps Baron

RS230

87

Park View Grit

Östertorps Dam

 

 

 

 

2

Östertorps Dag Vag

RS208

84

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

 

 

 

2

14

Östertorps Dagobert

RS151

78

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

3,31,1

 

 

7

19

Östertorps Danne

RS161

79

Lockinge Napoleon

Diana v Uchelen

 

 

1

2

7

Östertorps Illuster

RS316

94

Winston v Maaszicht

Östertorps Djinn

 

 

 

 

1

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

17.01 | 16:40
Far t. 2,30 travare har mottagit 1
27.10 | 08:14
Snabbaste Hingstarna har mottagit 13
19.09 | 15:24
Tidigare tankar har mottagit 1
21.07 | 21:03
Rek bättre än 1,50,0 har mottagit 1
Du gillar den här sidan