Kriteriet 3-åringar

2019

 

 

Släthans Fanzy   2,00,3a

 Fantom – Slätthans Ritzy

Kusk Viktor Blucher

Upp Mikael Blucher

Äg Mikael Blucher

Trän  Jenny Blucher

 

 

 

2018

 

 

Vikas Rondessa 2,00,8a

ErnstRonaldo  - Decibelle

Kusk Jessica Oscarsson

Uppf Vikas Stuteri

Äg J Oscarsson o A Pettersson

Trän  Jessica Oscarsson

 

 

 

2017

 

 

H.G. Hilda      2,01,4a

ErnstRonaldo – KålmansPärla

Kusk Alicia Boberg

Uppf H Gustavsson

Äg Margarita Palm

Trän Alicia Boberg

 

 

 

2016

 

 

H.G Loreen     1,53,9a

Tyson II  - Cloetta

Kusk Hannah Gustavs

Uppf H Gustavsson

Äg Hannah Gustavsson

Trän H Gustavsson

 

 

 

2015

 

 

L.A. Knock Out 1,54,1a

Tyson II – Kålmans Pärla

Kusk Hannah Gustavs

Uppf Anna Manberger

Äg Hannah Gustavsson

Trän H Gustavsson

 

 

 

2014

 

 

Come Clarity

ErnstRonaldo – KålmansPärla

Kusk HannahGustavs

Uppf Angelica Holmqvist

Äg Therese Bjurman

Trän H Gustavsson

 

 

 

2013

 

 

Pros Maserati    2,02,4a

Tyson II  - Minnea

Kusk KlaraGabrielsson

Uppf Linnéa ProsWerme

Äg Klara Gabrielsson

Trän KlaraGabrielsson

 

 

 

2012

 

 

Eragon              2,05,1a

Parat  - Delta Dar

Kusk Isabelle Hyldeen

Uppf Isabelle Hyldeen

Äg Isabelle Hyldeen

Trän Isabelle Hyldeen

 

 

 

2011

 

 

Zissel                1,59,3a

Tyson II  - Zabine

Kusk Josefin Olofsson

Uppf Annika Luks – Olofsson

Äg J o J Olofsson

Trän Johanna Olofsson

 

 

 

2010

 

 

Slätthans Ritzy 2,03,7a

ErnstRonaldo – Springlette

Kusk Sara Johansson

Uppf Mikael Blucher

Äg Mikael Blucher

Trän Sara Johansson

Segrare /tid

Far – Mor

Kusk

2009

 

 

Razmus Raid     1,58,5a

Raider  - Nisans Nadia

Amandah Andersson

 

 

 

2008

 

 

Slätans Tinny    1,59,0a

Tyson II  -  Springlette

Johanna Ekstrand

 

 

 

2007

 

 

Lolita Dar          1,59,2a

Darius Roll  -  Klippa

Oskar Kylin-Blom

 

 

 

2006

 

 

Ramona Ernst   1,58,1a

Tyson II  -  Regitze Ernst

Janina Seppälä

 

 

 

2005

 

 

Tuffing              2,07,7a

Tyson II  - Sundbys Tuva

Michelle Ingerstrad

 

 

 

2004

 

 

Petro                  2,07,8a

Polar -  Komette

Hannah Lähdekorpi

 

 

 

2003

 

 

Varette              2,02,9a

Vagabond  -  Jarette

Pekka Lähdekorpi

 

 

 

2002

 

 

Kålmans Pärla 1,57,0a

Polar  - Busiga Berta

Carolin Holmqvist

 

 

 

2001

 

 

Micky                2,06,7a

Granit  - Rolla

Thomas Cannersten

 

 

 

2000

 

 

Remington        2,00,7a

Allg Opal G  - Reina

Elisabeth Ewers

 

 

 

1999

 

 

Ernst Rolf         2,05,1a

Niklas II  -  Regatta

Anette Lorentzon

 

 

 

1998

 

 

Smedens Regent 2,09,2a

Jucent  - Reina

Marie Florqvist

 

 

 

1997

 

 

Ettan Roll         2,09,3a

Munter  -  Kajpa

Johanna Nordenankar

 

 

 

1996

 

 

Toffifee             2,13,5a

Rip Jecell  -  Rip Viktoria

Helena Bruhn

 

 

 

1995

 

 

Klippa               2,09,2a

Niklas II  - La Sierra

Zandra Widén

 

 

 

1994

 

 

Ernst Rasken     2,13,9a

Hero  -  Regatta

Åsa Yttergren

 

 

 

1993

 

 

Solos Champis   2,04,1a

Vagabond  -  Solos Cherie

Therese Edberg

 

 

 

1992

 

 

Krumbukt          2,16,4a

Munter  -  Vilhelmina

Carolin Nordin

 

 

 

1991

 

 

Ernst Rambo     2,17,5a

Hero  -  Regatta

Ritva Elofsson

 

 

 

1990

 

 

Plupp                 2,20,7a

Kasper  -  Nina

Madelene Strand

 

 

 

1989

 

 

Ringman            2,12,9a

Vagabond  -  Peddy

Eva Lundahl

 

 

 

1988

 

 

Lill Ronja          2,12,8a

Lill Brunte  -  Rolletta

Catrin Fajersson

 

 

 

1987

 

 

Ernst Mascot    2,08,5a

Munter  -  Malva

 

 

 

 

1986

 

 

Ripadals Jinnic 2,24,4a

Brunte  -  Jenny

 

 

 

 

1985

 

 

Little Ior            2,14,5a

Garribaldi  -  Anemone

Susanne Olsson

 

 

 

1984

 

 

Eliza                   2,12,4a

Grane  -  Lizzie

 

 

 

 

1983

 

 

Regatta              2,06,9a

Garribaldi  - Rebecka

Katarina Paulsson

 

 

 

1982

 

 

Pajas                  2,12,4a

Nepturn  -  Örnäs Sirikit

Terese Rosvall

 

 

 

1981

 

 

Wasa’s Mysak  2,18,5a

Pascal  -  My

 

 

 

 

1980

 

 

Gimmick            2,25,9a

Dart  -  Lill Mona

 

 

 

 

1979

 

 

Moltas               2,20,8a

Rollo  -  Belinda

Christer Roos

 

 

 

1978

 

 

Bellami              2,16,8a

Signal  -  Bessie

 

 

 

 

1977

 

 

Lill-Stuts           2,18,5a

Nepturn  -  Lill-Stina

 

 

 

 

1976

 

 

Ego Viva            2,20,6a

Pinocchio  - Gullina

 

Skriv en kommentar: (Klicka här)

123minsida.se
Bokstäver kvar: 160
OK Skickar...
Se alla kommentarer

| Svar

Senaste kommentarer

27.07 | 23:20

Dallas saknas på listan. 58511:-

...
27.07 | 23:09

Håller helt med dig vad det gäller propparna för de yngre russen men även för snabblopparna är det dåligt med passande proppar.

...
19.06 | 18:03

De snabbaste kvaltiderna för 3-åringar är
Don Rafael P.D. 2,04,0
Vikas Rondessa 2,06,2
Arizona S.Z. 2,08,4
H.G. Loreen 2,09,8
/Bengt

...
18.06 | 17:06

Hej Bengt!

Vilken är den snabbaste kvaltiden för hingst/valack och för ston?

...
Du gillar den här sidan